Nowości

Nowy system ważący do wozów paszowych Kuhn

Data publikacji:

Wozy paszowe firmy Kuhn w pojemnościach od 8 do 45 m³ od wielu lat posiadają w standardowym wyposażeniu systemy ważące. Dzięki współpracy z wyspecjalizowanym włoskim producentem - firmą Dinamica Generale, już od listopada 2022 r. Kuhn wprowadza w całej serii swoich wozów nowe programowalne urządzenia ważące, które można dodatkowo wyposażyć w drugi wyświetlacz wagowy z zainstalowaną fabrycznie aplikacją Kuhn Datamix VIEW oraz chmurą DTM Advance, w zależności od pożądanego zakresu funkcji.

    Nowy system ważący do wozów paszowych Kuhn

Nowy system ważący Kuhn pozwala zwiększać możliwości programowania dawek pokarmowych i zarządzania paszą  w zakresie ważenia, monitorowania i raportowania. Terminal DG600 jest teraz standardowym wyposażeniem wszystkich zaczepianych wozów paszowych z serii Profile i Euromix. Jest oczywiście przyjazny użytkownikowi i łatwy w obsłudze. W systemowym menu  można wybrać wiele składników pasz lub definiować nowe składniki, można ustalać dawkowanie indywidualne, według masy ciała lub dla grup technologicznych. W pamięci systemowej można przechowywać 99 receptur, z których każda zawiera do 24 składników i do 48 partii paszy jednocześnie, przydatna jest również funkcja bilansowania zużycia paszy.

Większe możliwości

Bardziej zaawansowane funkcje zapewnia użytkownikom moduł Kuhn DTM Advance Cloud, który zawiera oprogramowanie do zarządzania żywieniem z automatycznym przesyłaniem danych. Pozwala to na łączenie informacji o recepturach z danymi dotyczącymi zdrowia stada, np. w celu optymalizacji dawki i śledzenia wszelkich zmian w wydajności produkcji. Oprogramowanie umożliwia przesyłanie danych przez modem 4G lub pamięć Flash.

System ważenia DG 600 można również doposażyć w automatyczną transmisję danych gromadzonych w chmurze. W ten sposób uzyskuje się łatwe wprowadzanie składnika/paszy oraz funkcję zarządzania paszą z rejestrowaniem ponoszonych kosztów. Automatyczny transfer danych realizowany jest przez kartę MultiSIM. Co ważne, DTM Advance Cloud daje dostęp do zbieranych danych z dowolnego miejsca. Można je transferować do plików w programach  MsOffice lub do PDF.

Drugi wyświetlacz terminala wagowego w zasięgu ręki

System DG 600 umożliwia współpracę dwóch monitorów. Jeżeli w ładowarce jest dodatkowy monitor, można go wykorzystać do obsługi aplikacji Datamix View. Jest ona wstępnie załadowana na urządzenie  w pakiecie opcjonalnym i nie trzeba płacić tutaj  rocznej subskrypcji. Funkcja podwójnego monitora rozszerza możliwości obsługowe. Pozwala np. na zmianę kolejności  składników podczas ładowania, przechodzić do kolejnych składników w przód i w tył, i edytować ich wagę, wyświetlać wagę całkowitą i częściową itd. Możliwości jest wiele. Datamix View łączy się z terminalem  DG 600 poprzez moduł Wi-Fi  w zasięgu do 90 m.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.