Nowości

Nowy system StrictSprayPlus firmy Agrifac

Data publikacji:

Podczas zabiegów dokarmiania roślin oraz ich ochrony ważne jest, by pożądana ilość substancji chemicznych dotarła tam, gdzie jest potrzebna. Tylko wtedy odpowiednia roślina może być odżywiona właściwą dawką i chroniona w odpowiednim czasie. System StrictSprayPlus firmy Agrifac ma 4 funkcje, które biorą udział w aplikacji precyzyjnej ilości substancji chemicznych.

1. Sekcje z jedną dyszą. By maksymalnie zapobiegać nakładkom i przedawkowaniu środków ochrony, każdą dyszę można indywidualnie zamknąć i otworzyć.

2. Kompensacja skrętu. W czasie skrętu podczas oprysku dysze belki polowej poruszają się z różną prędkością liniową. Te znajdujące się po zewnętrznej stronie belki muszą opryskiwać dalej niż dysze zamocowane bliżej jej środka. By stale wypryskiwać tę samą ilość cieczy roboczej, szybciej poruszające się dysze muszą „wydać” jej więcej niż dysze poruszające się wolniej. StrictSprayPlus to pierwszy system, który skutecznie kompensuje wpływ skrętów i zapewnia 100% pokrycie cieczą roboczą każde miejsce na polu.

3. Kontrola prędkości niezależnie od ciśnienia. Dawka cieczy roboczej jest regulowana poprzez zmianę jej ciśnienia, co nie tylko wpływa na  prędkość przepływu cieczy przez każdą dyszę (wydatek), ale też na kształt strumienia i wielkość kropli. System StrictSprayPlus nie musi zmieniać ciśnienia oprysku, więc kształt strumienia i wielkość kropli pozostają takie same, niezależnie od prędkości przepływu.

4. Kontrola dyszy. By to osiągnąć, system StrictSprayPlus oblicza prędkość i wydatek cieczy dla każdej dyszy. Prędkość przepływu jest kontrolowana przez zmianę czasu, w którym szybko przełączająca się dysza otwiera się i zamyka (do 100 razy na sekundę). Wydatek każdej dyszy określa się przez zmianę częstotliwości otwierania i zamykania. Zmienna częstotliwość i możliwość zmiany czasu otwierania i zamykania indywidualnie dla każdej dyszy utrzymuje liczbę przełączeń na sekundę na możliwie najniższym poziomie, ale wystarczająco wysokim względem potrzeb. Gwarantuje to dobre pokrycie, precyzyjny kształt strumienia i dłuższy czas eksploatacji zaworu.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.