Nowości

Nowy rozdział w historii AVR

Data publikacji:

Ceres 440 to kolejna maszyna, która już niebawem dołączy do oferty belgijskiego producenta AVR. Nowa, czterorzędowa sadzarka do ziemniaków zaprojektowana została na podstawie modelu Ceres 400. Standardowy zbiornik w Ceres 440 ma pojemność 1,5 t.

Maszynę można opcjonalnie wyposażyć w wywracany hydraulicznie zbiornik o pojemności 1,9 t (4x75). Sadzarka dostępna jest w wersji z napędem mechanicznym lub hydraulicznym. W przypadku maszyny napędzanej hydraulicznie każda sekcja wysadzająca jest wyposażona w oddzielny silnik hydrauliczny. Koła kopiujące można regulować wrzecionem, dostępnym z zewnątrz maszyny, co zapewnia dodatkową łatwość użycia i bezpieczeństwo obsługi. Możliwy jest montaż zaprawiarki proszkowej, zestawu do oprysku oraz aplikatora granulatu.

Maszyną steruje się poprzez Isobus, co oznacza, że do sterowania sadzarką można wykorzystać ekran operacyjny systemu GPS lub ciągnika (zestaw VT). Na życzenie AVR może opcjonalnie dostarczyć ekran. Inne dostępne funkcje to sterowanie sekcjami (TC-SC) oraz zmienna gęstość sadzenia lub nawożenie przy użyciu kart zadań (TC-GEO).

System rolnictwa precyzyjnego

Platforma cyfrowa AVR Connect (wcześniej znana z kombajnu AVR Puma 4.0) jest teraz dostępna w nowej sadzarce Ceres 440. Łączność internetowa umożliwia przesyłanie wszystkich danych maszyny do osobistej platformy użytkownika. Oznacza to, że od tej pory procesy sadzenia i zbiorów mogą być jeszcze bardziej dostosowane do siebie w łańcuchu rolnictwa precyzyjnego. Ponadto firma zapewnia, że będzie nadal inwestować w tę technologię, by coraz bardziej ją rozwijać.

AVR Connect może wizualizować różnorodne dane: (automatyczne) zarządzanie polem, przegląd maszyny w czasie rzeczywistym, szczegółowe informacje „po zastosowaniu”, zintegrowany pomiar plonu, ustawienia i parametry, zarządzanie przejazdami: droga do i z pola, czas zbioru i przestoje, geofencing (wirtualne odgradzanie), zdalna zmiana opcji, wymiana danych i zdalne sygnały alarmowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 09/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.