Nowy Ropa Keiler

Nowy Ropa Keiler

Po kilku latach testów w terenie, nowy dwurzędowy kombajn ziemniaczany z ciągnikiem Keiler II Classic będzie w sprzedaży od Agritechnica.

Mający być pokazanym po raz pierwszy podczas tegorocznej wystawy Potato Europe w Belgii (zaczyna się w środę), nowy kombajn jest podobny do obecnego Keiler II. Główną różnicą jest obszar separacji. Classic ma dwa czopowe pasy zamiast czterech, a platforma do ręcznego podnoszenia ma miejsce dla maksymalnie ośmiu osób.

Tam, gdzie wymagania dotyczące czyszczenia są minimalne, obrotowy grzebień palcowy można wymienić na opcjonalne potrójne rolki odchylające, bez przenośników łętowych i wyładowczych. Ta lżejsza konfiguracja będzie również dostępna w Keiler II od następnego sezonu.

Keiler II Classic jest w pełni napędzany hydraulicznie i jest standardowo wyposażony w jednostkę sterującą ISObus i zintegrowaną ramę szybkiej wymiany podbieracza. Dzięki temu można go stosować do zbioru cebuli i innych specjalistycznych upraw przy pomocy zredukowanych jednostek czyszczących.

Zintegrowana oś teleskopowa jest częścią standardowej specyfikacji i podobnie jak obecny model, lista opcji obejmuje oś napędzaną hydraulicznie i bunkier 6,0 t.

Niemiecki producent pokłada duże nadzieje w nowym kombajnie, który jego zdaniem szybko zwiększy obecną ponad 350 populację maszyn dostarczanych do tej pory na całym świecie.

WA

Reklama
Powiązane artykuły