Nowości

Nowy Pöttinger Terrasem

Data publikacji:

Idealne warunki dla wschodu nasion to nie tylko optymalnie przygotowane podłoże i korzystny mikroklimat. Równie ważny jest dobór właściwych rozwiązań technicznych. Firma Pöttinger opracowała nowy, uniwersalny, pneumatyczny siewnik Terrasem, który stanowi doskonałe połączenie niezawodności i precyzji działania. 

Siewnik Terrasem przeznaczony jest do siewu w mulcz, siewu bezpośredniego i na zaoraną powierzchnię, zapewniając przy tym dokładne odłożenie nasion. Unikatowa koncepcja siewnika z lub bez sekcji uprawiającej skutkuje tutaj wysoką precyzją działania i uniwersalnym dozowaniem. Terrasem dostępny jest w szerokościach roboczych między 3 i 6 m, a jego elastyczny system dozowania przez inżektor lub zbiornik ciśnieniowy zapewnia efektywny wysiew. Takie cechy siewnika podnoszą zdolność plonowania i tym samym zwiększają zyski rolnika.

Wiele wariantów wysiewu

Konstrukcja siewnika jest dobrze przemyślana. Elementy robocze zostały uporządkowane, brona talerzowa, redlice do nawozu oraz redlice do nasion są rozmieszczone w ustawieniu X. Nie ma efektu ściągania w bok, wysiew zawsze odbywa się linii prostej. Co więcej, siewnik nie ma dużych wymagań konserwacyjnych, ponieważ jego narzędzia są bezobsługowe.

Siewnik Terrasem zapewnia wiele wariantów wysiewu w tym Single Shoot, Double Shoot i Double Shoot-Mix. Z siewnikiem wersji Terrasem D Z można wykonywać sam siew, siew z nawozem, dodatkowymi komponentami i mikrogranulatem, podsiew lub wysiew drugiego rodzaju nasion, przy czym różne komponenty mogą być wysiane na różnych głębokościach.

Sprawdzona już w działaniu szyna wysiewająca z systemem redlic Dual Disc zapewnia lepszy rozwój roślin i redukuje ilość chwastów. Rozstaw w rzędzie standardowo wynosi 12,5 cm, może zostać jednak zwiększony do 16,7 cm. Do wyboru są również dwa różne systemy dozowania. Siewniki z pojedynczym zbiornikiem posiadają układ dozowania przez inżektor, modele z podwójnym zbiornikiem mają natomiast system ciśnieniowy. Podwójny zbiornik dzielony jest w stosunku 60:40, a w razie potrzeby może być całkowicie napełniony nasionami. Wyposażony został w zintegrowane czujniki zmiany ciśnienia, które zapewniają pełną niezawodność działania systemu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.