[ATR] Nowości PöttingerSiewniki

Nowy pneumatyczny siewnik Pöttinger Terrasem

Data publikacji:
Nowy pneumatyczny siewnik Pöttinger Terrasem

Istotnym warunkiem uzyskania idealnych wschodów, oprócz optymalnych warunków glebowych i klimatycznych, jest również dobór właściwych rozwiązań technicznych. Dostępny w sprzedaży od listopada 2021 r. siewnik Terrasem firmy Pöttinger do siewu w mulcz, łączy w sobie wszystkie kroki robocze: uprawę, ugniecenie wtórne i siew.

Unikatowa koncepcja siewnika z lub bez sekcji uprawiającej, przekonuje precyzyjną pracą, uniwersalnym dozowaniem i bardzo efektywnym systemem redlic, który gwarantuje dokładne odłożenie nasion. Elastyczność siewnika przez możliwość wysiania do trzech komponentów jednocześnie oraz jego - deklarowana przez producenta - niezawodność, gwarantują optymalny siew i bardzo dobre wschody.

Do podstawowych zalet siewnika Terrasem zaliczyć należy: bardzo elastyczny system dozowania przez inżektor lub zbiornik ciśnienia, co zapewnia efektywny siew; mocną konstrukcję i dużą wydajność powierzchniową dla maszyn o szerokości roboczej od 3 do 6 m; redlicę ekspercką pozwalającą uzyskać czysty, równomierny rowek wysiewu. Co ważne, Terrasem nadaje się do siewu w mulcz, siewu bezpośredniego i na zaoraną powierzchnię

Komfortowa praca, bez ściągania w bok

Nowe uporządkowanie narzędzi roboczych zapewnia stuprocentową pracę w linii prostej. Zarówno brona talerzowa, jak również redlice do nawozu (maszyna D Z) i redlice do nasion, są rozmieszczone w ustawieniu X. Za przygotowanie gleby do siewu odpowiadają agresywnie ustawione narzędzia robocze. Nieustanne smarowanie narzędzi roboczych nie jest już potrzebne, ponieważ narzędzia są bezobsługowe.

Wiele wariantów wysiewu

Kluczem do optymalnych wschodów są: Single Shoot, Double Shoot i Double Shoot-Mix. Odpowiednio do indywidualnych warunków i płodozmianu stosowanego przez klienta, Terrasemem D Z można wykonywać sam siew, siew z nawozem i dodatkowymi komponentami, jak mikrogranulat, podsiew lub wysiew drugiego rodzaju nasion  Różne komponenty mogą być ponadto wysiane na różnych głębokościach.

Optymalna przestrzeń dla rozwoju rośliny

Sprawdzona i ceniona przez użytkowników szyna wysiewająca z systemem redlic Dual Disc zapewnia bardzo dobre warunki przestrzenne dla rozwoju roślin. Rozstaw w rzędzie - standardowo to 12,5 cm, a w opcji 16,7 cm - sprzyja rozwojowi roślin i mocno redukuje zachwaszczenie.

Dwa systemy dozowania

Niezależnie od wyboru maszyny, do wyboru są dwa różne systemy dozowania. Maszyny z pojedynczym zbiornikiem są wyposażona w dozowanie przez inżektor - Terrasem 3000 D do V 6000 D i dodatkowo wszystkie modele Terrasem Classic bez sekcji uprawowej i wysiewu nawozu.

Wszystkie siewniki Terrasem Z z podwójnym zbiornikiem są wyposażona w system ciśnieniowy. Podwójny zbiornik ze stałą przegrodą dzielącą przestrzeń w stosunku 60:40, może być również napełniony w 100% nasionami. Zintegrowane czujniki zmiany ciśnienia zapewniają niezawodność działania systemu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.