Nowości Ochrona i nawożenie

Nowy pielnik APV w trzech wariantach

Data publikacji:

Firma APV wprowadza na rynek nowe pielniki przeznaczone do mechanicznego zwalczania chwastów. Celem jest sprostanie wyzwaniom związanym z ograniczaniem stosowania środków chemicznej ochrony roślin. Z uwagi na rosnącą popularność narzędzi do mechanicznego odchwaszczania, jej polskie przedstawicielstwo – APV Polska, podczas targów Agrotech zaprezentowała trzy serie pielników: RW, RC oraz HS.

    Nowy pielnik APV w trzech wariantach

Pierwszy z modeli, pielnik RW (Rotary Weeder), wyposażony jest w zęby o średnicy 6 mm ułożone koncentrycznie, tworzące gwiazdę pielącą. Liczba gwiazd zależy od szerokości roboczej pielnika, który dostępny jest w wariantach 6-, 9- i 12-metrowych. Głównym celem tego narzędzia jest napowietrzanie gleby oraz usuwanie mniejszych chwastów. Pielnik RW szczególnie dużą skutecznością legitymuje się w odchwaszczaniu upraw sianych w mulcz. Pielnik ten posiada możliwość regulacji kąta natarcia kół gwiazdowych, co pozwala dostosować go do różnych warunków pracy.

 

Drugi z pielników, czyli model RC (Rotary Crusher) został zaprojektowany przede wszystkim do kruszenia skorupy glebowej i napowietrzania wierzchniej warstwy gleby, co sprzyja krzewieniu się zbóż. Gwiazda pieląca w tym modelu jest jednolitym elementem ustawionym równolegle do kierunku jazdy (nie ma możliwości regulacji kąta ustawienia). Pielnik RC predestynowany jest zwłaszcza do pracy na ciężkich glebach, dzięki zastosowaniu solidnych, grubszych zębów.

 

Serię nowych maszyn APV do mechanicznego zwalczania chwastów uzupełnia linia pielników HS przeznaczona do odchwaszczania międzyrzędzi w uprawach szerokorzędowych, takich jak buraki cukrowe lub kukurydza. Pielnik HS umożliwia pracę w uprawach o szerokości międzyrzędzi od 40 cm do 120 cm – w tym drugim przypadku między rzędami roślin pracują dwie sekcje robocze. Zapotrzebowanie na moc pielnika HS wynosi ok. 150 KM, a prowadzenie elementów roboczych między rzędami zapewnia kamera.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.