Nowości

Nowy, ogromny opryskiwacz Krukowiak Goliat 8000

Data publikacji:

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych rozszerza w 2018 roku ofertę produkowanych opryskiwaczy. Szeroką gamę urządzeń uzupełnia nowy Goliat wyposażony w zbiornik cieczowy o pojemności 8000 l.

    Krukowiak Goliat 8000

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak to jeden z największych polskich producentów maszyn rolniczych. Firma znana jest przede wszystkim z konstrukcji opryskiwaczy. Początkowo przedsiębiorstwo z Brześcia Kujawskiego produkowało maszyny na polski rynek. Jednak już od ponad 15 lat urządzenia Krukowiaka pracują w gospodarstwach w Rosji, na Ukrainie, Litwie, Białorusi, a także w Niemczech i Francji. W historii firmy jest kilka przełomowych momentów i wiążących się z nimi wiele udanych konstrukcji. Czy do tego grona dołączy Goliat 8000?

Zbiornik na 8000 litrów

Wielu rolnikom zielono-czerwone opryskiwacze kojarzą się właśnie z produktami marki Krukowiak. Od lat maszyny z Brześcia oferowane są w tych charakterystycznych barwach. I w tym przypadku nowy Goliat nie jest odstępstwem. Mimo to, na pierwszy rzut oka maszyna wyróżnia się spośród innych zaczepianych konstrukcji Krukowiaka. Wszystko za sprawą zastosowania bardzo dużego zbiornika cieczowego o pojemności 8000 l i aluminiowych belek polowych. Zastosowany w Goliacie zbiornik to włoska konstrukcja 2w1 wykonana z polietylenu. Jest tutaj zbiornik na czystą wodę do płukania układu oraz zbiornik z wodą do mycia rąk. Decydując się na nowy opryskiwacz z Kujaw, można wybrać jedną z sześciu dostępnych belek polowych. Mowa o szerokościach roboczych: 24, 27, 28, 30, 36 i 40 m. Belki są rozkładane i podnoszone hydraulicznie (niezależnie). Układ jezdny stanowi jedna oś z kołami oddalonymi od siebie o 225 cm. Krukowiak zastosował tutaj koła w rozmiarze 520/85 R46. Maszyna jest połączona z ciągnikiem za pomocą prostego zaczepu dolnego z amortyzacją, na którym osadzona jest również pompa i oprzyrządowanie. Pompa z kolei pozwala na przepływ cieczy na poziomie 400 l/min. 7-sekcyjny układ cieczowy sterowany jest za pomocą zaworu elektrycznego. Pompowana ze zbiornika ciecz trafia do pięciopozycyjnych głowic wyposażonych w 2 rozpylacze szczelinowe ceramiczne oraz 1 inżektorowy ceramiczny. Z boku, po lewej stronie maszyny z przodu zamocowano rozwadniacz Polmac. Warto również zaznaczyć, że opryskiwacz jest standardowo wyposażony w pneumatyczny układ hamulcowy oraz drogową instalację oświetleniową. Do poprawnej pracy Goliat 8000 potrzebuje ciągnika o mocy 140 KM.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.