Nowości

Nowy model Krone Big M 450

Data publikacji:

Firma Krone pierwszą kosiarkę samojezdną Big M zaprezentowała po raz pierwszy na targach Agritechnica w 1997 r. Podczas ostatniej edycji wystawy w Hanowerze producent zaprezentował nowy model Big M 450 o szerokości roboczej 9,95 m, która może zapewnić teoretyczną wydajność na poziomie nawet 17 ha/h.

    Krone Big M 450Krone Big M 450

Konstruktorzy Krone przede wszystim zmodernizowali 3 jednostki koszące - ich przepustowość została w porównaniu z poprzednimi modelami zwiększona o około 20%. Oprócz tego przebudowane zostały spulchniacze ze stalowymi palcami w kształcie litery V występujące w bocznych zespołach koszących. Dzięki temu nie ma umieszczonej niegdyś pośrodku jednostki napędowej, którą zastąpił napęd boczny. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej równomierny przepływ materiału roślinnego i mniejsze zapotrzebowanie na moc. Seryjnie montowane są bardzo wytrzymałe belki koszące typu HeavyDuty wraz z zabezpiecze­niem SafeCut.
Zawieszone teraz w punkcie ciężkości zespoły koszące są tak jak zespoły koszące EasyCut wyposażone w zabezpieczenie najazdowe, które sprawia, że jednostka w wypadku kontaktu z ciałem obcym odchyla się do tyłu i w górę. Dzięki systemowi szybkiej wymiany można w razie potrzeby szybko i łatwo wymienić ostrza. W wyposażeniu standardowym znajdują się m.in. hyd­rauliczna regulacja wysokości koszenia oraz możliwość ustawienia z kabiny nacisku dla wszystkich jednostek ko­szących. Opcjonalnie są dostępne hydraulicznie składane osłony boczne oraz hydraulicz­na regulacja boczna kosiarki czołowej (przycisk na dżojstiku), dzięki czemu np. podczas pracy na stokach o dużym nachyleniu nie dochodzi do tworzenia się pasów.

Formowanie jednego pokosu

Nowa kosiarka Big M 450 daje możliwość formowania. . .

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.