Nowości

Amazone z nowym system ważenia ProfisPro

Data publikacji:

Rozsiewacze zawieszane ZA-TS i zaczepiane ZG-TS 01 marki Amazone są teraz dostępne z nowym inteligentnym systemem ważenia ProfisPro, który łączy technologię ważenia Profis z nowym pomiarem momentu obrotowego FlowControl.

    maszyna amazoneschematmaszyna amazone na polu

Stale rosnące zapotrzebowanie na większą precyzję skłoniło firmę Amazone w 2001 r. do budowy rozsiewaczy nawozów ze zintegrowaną technologią ważenia. Korzystając z pomocy specjalistów w dziedzinie techniki ważenia, precyzyjnie wykrywane są odchylenia docelowej ilości od rzeczywistej ilości rozsiewu. Czujniki wagowe najnowszej generacji mierzą zmiany masy 200 razy na sekundę i automatycznie dostosowują pozycje zasuwy otworu roboczego co 25 kg.

Największą zaletą technologii ważenia jest to, że jest ona mierzona na podstawie rzeczywistych wartości, dzięki czemu ilość rozsiewu można w każdej chwili zoptymalizować, nawet przy rozsiewie krawędziowym, granicznym, przy rowach lub na klinach.

Nowa kalibracja ilości

Regulacja ilości rozsiewu za pomocą technologii ważenia Profis jest bardzo precyzyjna. Odchylenia w całkowitym czasie rozsiewu wynoszą tylko około 1%. Na podstawie licznych badań jakości rozsiewu określono zależności pomiędzy ilościami rozsiewu a momentem obrotowym tarczy rozsiewającej dla różnych szerokości roboczych dla wszystkich rodzajów nawozów.

FlowControl rejestruje moment obrotowy napędów tarcz rozsiewających niezależnie od strony i może natychmiast dostosować ustawienie zasuwy dozującej w przypadku odchylenia od wartości docelowej.Technologia ważenia Profis co 25 kg monitoruje faktycznie rozsianą ilość nawozu.

Dzięki temu FlowControl regularnie się na nowo kalibruje, a dawka rozsiewu jest optymalizowana od pierwszej sekundy rozpoczęcia pracy. Ponadto kierowca ma zawsze podgląd rzeczywistej ilości pozostałej w zbiorniku, a także ewentualnego wskazania odległości do całkowitego opróżnienia. Dostosowanie regulacji dawki rozsiewu przez profesjonalną technologię ważenia z czujnikami FlowControl to wyjątkowa zaleta maszyn firmy Amazone.

FlowCheck do kontroli otworów roboczych

Jako niedroga alternatywa dla FlowControl, firma Amazone oferuje urządzenie monitorujące FlowCheck dla serii ZA-TS Hydro. Podczas gdy FlowControl może kontrolować i regulować dawkę rozsiewu niezależnie od strony, FlowCheck tylko wykrywa zatory i brak nawozu w otworach roboczych.

W przypadku zatoru oba systemy usuwają usterkę, szybko otwierając i zamykając zasuwę dozującą, jednocześnie zmieniając kierunek obrotów mieszadła. Dla rolnika oznacza to absolutną niezawodność działania.

Czujnik nachylenia

Wszystkie rozsiewacze z wagą firmy Amazone mogą być opcjonalnie wyposażone w czujnik nachylenia. Elektronika sterująca maszyną wykorzystuje jego dane, obliczając pomiar masy nawozu, dzięki czemu dawka rozsiewu jest prawidłowa nawet podczas pracy na zboczu czy jeździe w górę lub w dół zbocza.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.