Nowy Deutz-Fahr 8280 TTV na polu

Data publikacji:

Gospodarstwo rolne należące do Krzysztofa Glanasa z Jankowic Wielkich na Opolszczyźnie było 26 listopada miejscem krajowego debiutu produkowanego w fabryce w Lauingen nowego ciągnika 8280 TTV firmy Deutz-Fahr.

Dedykowany dla profesjonalnych gospodarstw i przedsiębiorstw usługowych ciągnik przetestowany został u rolnika, do którego należy 140 ha gruntów ornych. Wystarczający to poligon doświadczalny dla modelu 8280 TTV napędzanego przez bardzo elastyczny i szybko reagujący na zmiany obciążenia 6-litrowy, 6-cylindrowy silnik Deutz (Stage V), generujący moc maksymalną 287 KM oraz moment obrotowy 1226 Nm.

Niewątpliwie mocnym punktem ciągnika jest też bezstopniowa, dwuzakresowa, hydrostatyczno-mechaniczna przekładnia SDF T7780, bardzo dobrze zarządzająca strumieniami przekazywanej mocy i momentu, co zapewnia bardzo wysoką sprawność i siłę uciągu.

Jak to się przekłada na komfort pracy? Użytkownik na pewno odczuje dużą dynamikę i przyspieszenie czy też szybką reakcję na warunki robocze. Ważne dla niego będą również: przedni i tylny WOM, podnośnik tylny o udźwigu 11 t, a także wydajny układ hydrauliczny z pompą o maksymalnym wydatku 210 l/min.

 

Z myślą o operatorze

Walory użytkowe podnosi także możliwość współpracy z systemem telematycznym CFS i pełna zgodność z Isobus (certyfikat AEF). Wydajną pracę i obsługę wspiera również uniwersalny monitor oraz szereg dostępnych funkcji i rozwiązań z zakresu tzw. rolnictwa precyzyjnego, w tym m.in. TIM (funkcja sterowania ciągnikiem przez współpracującą maszynę), SDF Guidance (zwiększona precyzja prowadzenia ciągnika), SDF Fleet Management (udostępnia wszystkie główne dane ciągnika w czasie rzeczywistym), możliwość współpracy z platformą Agrirouter (wymiana danych w chmurze) czy aplikacja Xtend, umożliwiająca bezprzewodową komunikację dodatkowego wyświetlacza (iMonitor 3) z tabletem lub smartfonem.

Konstruktorzy Deutz-Fahra w nowym ciągniku 8280 TTV postawili również na wysoki komfort. Można to z czystym sercem stwierdzić zasiadając w przestronnej kabinie MaxiVision2 z pneumatyczną amortyzacją, gdyż operator dostaje dyspozycji również m.in. inteligentny układ amortyzacji przedniej osi, automatyczną klimatyzację, wygodne i ergonomiczne stanowisko robocze.

Pracę ułatwiają logicznie rozmieszczone przyrządy (wielofunkcyjny dżojstik Max Com), najnowszej generacji wyświetlacze, a także światła LED. Miarę komfortu dopełniają rozwiązania ułatwiające codzienną obsługę ciągnika, gdy np. dotyczy to czyszczenia pakietu chłodnic.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.