Nowości

Nowości ze Spelle od Krone

Data publikacji:

Obecna sytuacja epidemiologiczna ograniczyła możliwości marketingowe firm, zwłaszcza przez masowe odwoływanie organizowanych imprez targowych. Firma Krone znalazła rozwiązanie zastępcze i na początku września, na specjalnej konferencji transmitowanej online, przedstawiła swoje tegoroczne nowości sprzętowe.

    spelle od kronespelle od kronespelle od kronespelle od kronespelle od kronespelle od krone

Zobacz także:Wspólne żniwa

Podczas konferencji w Spelle, firma Krone zaprezentowała nowe modele sieczkarni samojezdnych Krone BiG X 480/530/580/630, które zostały poddane gruntownemu liftingowi. Mają teraz nową kabinę, zmodernizowany układ przepływu materiału, a zastosowane jednostki napędowe spełniają wymagania normy emisji spalin Stage V. Przedstawiono też serię przetrząsaczy Vendro. Zastępuje ona dotychczasową serię KW i obejmuje w sumie dziewięć modeli o szerokościach roboczych od 4,7 do 11,2 m. Nowe rozwiązania w przetrząsaczach to ich ścisłe mocowanie do ciągnika, które przenosi większy ciężar na przednią oś oraz zmniejsza długość transportową i wymagania dotyczące udźwigu, a także zwiększona manewrowość w pozycji roboczej. Do oferowanej gamy kosiarek motylkowych dołączyły 2 nowe modele EasyCut B 870 i EasyCut B 1000.

Wyróżniają się one nowoczesnym wyglądem, naprężonymi zasłonami, zoptymalizowaną wagą, a także zmienną szerokością roboczą 9,28 - 10 m, sterowaną hydraulicznie z kabiny. Nowością w ofercie Krone jest też pojedyncza owijarka EasyWrap 150 do bel okrągłych o średnicy od 1 do 1,5 m. Została specjalnie zaprojektowana dla rolników i usługodawców, którzy obsługują małe pola oraz belują i owijają paszę w dwóch oddzielnych przejściach. EasyWrap 150 jest obecnie najszybszą jednoramienną owijarką na rynku. VariPack Plus to kolejny, nowy produkt od firmy Krone w kategorii wysokowydajnych i profesjonalnych pras zwijających. Prezentowana seria obejmuje cztery modele w tym VariPack V 165/165 XC oraz V190/V190 XC. Nowe prasy VariPack Plus przeznaczone są głównie dla firm usługowych oraz mniejszych gospodarstw. Posiadają rozwiązania wykorzystywane w maszynach o dużej wydajności, a ich serwisowanie i konserwacja są wyjątkowo łatwe.

Nowa seria BiG Pack

Wisienką na torcie nowości Krone jest bez wątpienia nowa seria BiG Pack, która zawiera najbardziej zaawansowane rozwiązania Krone w kategorii wielkogabarytowych pras belujących kostki słomy. Charakterystyczne cechy prezentowanej, piątej już generacji pras to nowoczesna stylistyka, dłuższa komora belowania, mocniejszy system zmiennego przepływu VFS oraz różne funkcje zwiększające komfort operatora, w tym nowy system czyszczenia maszyny PowerClean.

Lepszą jakość bel oraz zwiększenie ich masy uzyskano przez modernizację komory balotów, która została wydłużona o ponad 20% (do 3,6 m). Ponadto prasy mają również zamontowaną płytę górną o pełnej szerokości. Zmieniony jest też wygląd zewnętrzny prasy. Pojemniki na motki sznurka zostały zintegrowane z panelami bocznymi, przez co są dobrze chronione przed kurzem i zanieczyszczeniami. Panele boczne są składane hydraulicznie w dwóch różnych pozycjach, ich obsługa jest realizowana za pomocą terminala znajdującego się w kabinie lub z panelu sterowania na maszynie. Uzupełnianie sznurka jest szybkie i łatwe, a dostęp do mechanizmów nie jest utrudniony, co jest ważne podczas konserwacji lub naprawy. W środku pojemników mieści się teraz 30 motków sznurka, ale opcjonalnie prasę można wyposażyć także w dwa dodatkowe pojemniki, które zwiększają łączną pojemność prasy do 42 motków o łącznej masie 630 kg. Rozładunek kostek słomy może być realizowany na różne sposoby. Prasy serii BiG są dostępne w konfiguracji BaleCollect-ready, a to oznacza, że zawierają wszystkie modyfikacje, niezbędne do podłączenia jednostki zbierającej bale BaleCollect. W ofercie Krone jest jednocześnie dostępna zsuwnia rolkowa z czujnikami ważenia balotów lub bez nich.

Nowa konstrukcja prasy znacząco poprawiła zdolności manewrujące maszyny, a tym samym komfort pracy operatora. Uzyskano ten stan poprzez zastosowanie cięższego lecz węższego dyszla, mocniejszego podparcia wału napędowego oraz możliwość regulacji wysokości zaczepu. Do dyszla jest teraz dostępna także opcjonalna osłona zapobiegająca zanieczyszczeniom wyrzucanym przez koła ciągnika. Prasy BiG Pack wykorzystują wysokiej jakości, ale stosunkowo lekkie osie tandemowe firmy BPW, które mają sprężyny paraboliczne i wszystkie główne smarowniczki automatycznie smarowane. Maksymalny rozmiar opon to 620/50 R 22,5, ale w przyszłości mają być dostępne również opony 26,5”.

Wszystkie modele BiG Pack z zespołem tnącym będą wyposażone w sprawdzoną już listwę tnącą VariCut (VC). Zespół tnący (VC) jest dostępny z maksymalnie 51 ostrzami lub z kasetą z maksymalnie 26 ostrzami. Grupy ostrzy są wstępnie skonfigurowane fabrycznie w układzie 51/26/25/12/5/0 lub 26/14/12/6/6/0, można je również skonfigurować indywidualnie. Podbieracz pracuje teraz na bardziej wytrzymałych kołach podporowych i łożyskach samosmarujących. Zawieszenie walca dociskowego regulowane jest bezstopniowo po lewej stronie maszyny. Opcjonalnie dostępny jest również hydrauliczny napęd podbieracza.  

Nowe prasy BiG Pack posiadają ulepszony system zmiennego napełniania (VFS) dla zapewnienia maksymalnej produktywności. Jego żywotność została podwojona dzięki gruntownej przeróbce pod względem obciążenia znamionowego i przepustowości oraz znacznej redukcji szczytowych obciążeń w obwodach sterujących. Całkowicie nową i unikalną funkcją w prasach BiG Pack jest system czyszczenia PowerClean, który czyści strumieniem sprężonego powietrza nie tylko mechanizm supłacza, ale także inne obszary maszyny.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.