Technika Kombajny, prasy i sieczkarnie

Nowości w serii kombajnów Grimme Rexor

Data publikacji:

Na sezon zbiorów 2022 firma Grimme dokonała zasadniczych zmian w swojej serii kombajnów buraczanych. Mają być one wyznacznikiem nowych standardów pod względem wysokiej wydajności, korzyści ekonomicznych i komfortu. Modele Rextor 6200 o pojemności zbiornika 30 m³ oraz 6300 ze zbiornikiem 45m³ wyposażono w innowacyjną przystawkę wyorującą, a także systemy obsługi i wspomagania odciążające operatora w pracy.

    Nowości w serii kombajnów Grimme Rexor

Dużą nowością w kombajnach Rexor jest przystawka wyorująca, która posiada standardowo 7 wałków czyszczących zapewniających większą wydajność i skuteczność działania. Zewnętrzne usytuowanie ramy zapewnia przy tym operatorowi bardzo dobry widok na stół wałkowy i cały zespół wyorujący. Wyorywacz kołowy a także wyorywacz polderowy wyposażone zostały w bezobsługowy napęd i niewymagający konserwacji lekki dogławiacz stały, który pracuje teraz o wiele szybciej. Przed wałkiem rozdrabniacza umieszczono z kolei wytrzymałe czujniki płozowe, zapewniające sprawne usuwanie liści.

Wyorywacz kołowy posiada 4 czujniki dotykowe buraków, które mogą służyć również jako sensory wysokości do precyzyjnego prowadzenia w rzędzie na optymalnej wysokości. Ten innowacyjny sposób regulacji wysokości eliminuje potrzebę stosowania osi z kołami kopiującymi między rozdrabniaczem i wyorywaczem kołowym. Jednocześnie poprawia widoczność na zespół wyorujący, zmniejsza masę zespołu roboczego, wydłuża czas eksploatacyjny oraz, co bardzo ważne, odciąża operatora w pracy i poprawia jakość skrętu autopilota podczas jazdy po łuku.

Dodatkowe funkcje wspomagające operatora

Kombajny Rexor wyposażone są w systemy i funkcje znacznie ułatwiające pracę operatora i podnoszące przez to wydajność procesową. Terminal sterowniczy Isobus CCI 1200 oferuje lepszy podgląd parametrów maszyny. System wizyjny SmartView z funkcją slow-motion i zoomem umożliwiają obejrzenie użytkownikowi dowolnej sekwencji pracy nagranej na wideo w zwolnionym tempie lub w powiększeniu. Bieżąca kontrola wyników działań jest obecnie znacznie łatwiejsza. Co więcej, użytkownik może wyświetlić na 12” ekranie dotykowym maksymalnie 8 obrazów z kamer jednocześnie.

W seryjnym wyposażeniu kombajnów Rexor jest system telemetryczny, łączący się z firmowym portalem myGrimme. Zawiera on moduły takie jak Live Information, który wskazuje operatorowi na komputerze lub urządzeniu mobilnym aktualny postęp prac oraz myJobs, automatycznie archiwizujący wykonane zadania w pamięci. Chronologiczny zapis danych takich jak czas pracy, zużycie paliwa i postęp prac pozwala przypisać je i zidentyfikować z wybranym klientem czy obszarem działania. Rozwiązanie to ułatwia zarządzaniem gospodarstwem oraz prowadzeniem rozliczeń finansowych.

Nowe kombajny Rexor to niezawodność działania i korzyści ekonomiczne. Firma Grimme po raz pierwszy daje swoim klientom okres 4-letniej gwarancji, który uzupełnia inne atrakcyjne modele wynajmu i pakiety serwisowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.