[ATR] Nowości

Nowości od Güttler.

Data publikacji:

Niemiecka firma Güttler specjalizuje się w produkcji maszyn do uprawy ziemi z jednoczesnym zachowaniem idealnej struktury gleby dla zapewnienia lepszych zbiorów. Podczas listopadowych targów Agritechnica na stanowisku firmy można było zapoznać się z nowościami firmy - kombinacją GreenMaster oraz broną SuperMaxx.

Green Master to system 5-w-1 przeznaczony  do uprawy roli i  pielęgnacji użytków zielonych również z możliwością dosiewu trawy. Nasiona trawy nie są szeroko rozrzucane, lecz dzięki zębom wyposażonym w przewody nasienne po wewnętrznej stronie, kierowane są   bezpośrednio do gleby. Odległość pomiędzy wysiewanymi rzędami wynosi 7,5 cm. Dzięki temu, że w trakcie wysiewu część materiału siewnego odbija się od podłoża i zostaje poniżej ulistnienia także po bokach, uzyskiwany jest równomierny rozkład nasion, który stanowi połączenie siewu rzędowego z wspomnianym odstępem między rzędami wynoszącym 7,5 cm oraz siewu rzutowego. Rozwiązanie takie jest bardzo przydatne, gdyż umożliwia skuteczny i równomierny dosiew w wyższych już uprawach trawy. System ten został opatentowany i był również szczegółowo przetestowany przez profesjonalne firmy świadczące usługi rolne. W sprzedaży pojawi się od maja 2020 r.
Kolejną nowością prezentowaną na targach Agritechnica był kultywator SuperMaxx. Do tej pory seria SuperMaxx obejmowała urządzenia zawieszane o szerokości roboczej od 3 do 6 m oraz maszyny zaczepiane z dyszlem pociągowym i podwoziem - szerokość od 9 do 12 m. Prezentowana maszyna zawieszana oferuje szerokość roboczą wynoszącą aż 9 m. W odróżnieniu od  tradycyjnych ciężkich kultywatorów maszyny SuperMaxx mają o wiele niższe wymagania co do mocy i nośności ciągników, jednocześnie gwarantując wyższą wydajność pracy dzięki dużej szerokości roboczej. Nowy kultywator zapewnia również większą zwrotność zarówno na polu, jak i w transporcie. W kwestii wydajności: przykładowo przy użyciu traktora o mocy 275 KM powinno być możliwe osiągnięcie  11 ha/h, także na terenie pagórkowatym lub przy ciężkiej glebie...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.