Nowości Ładowarki i Ładowacze czołowe

Nowości Kramer w Tarnowie Podgórnym

Data publikacji:

Kilka miesięcy po targach Agritechnica w Hanowerze nowości marki Kramer zawitały do Polski – przedstawiciele firmy przedstawili je w szczegółach podczas kwietniowego spotkania prasowego zorganizowanego w Tarnowie Podgórnym. Bohaterki prezentacji były dwie: teleskopowa ładowarka kołowa KL37.8T i ładowarka teleskopowa KT276.

    Nowości Kramer w Tarnowie Podgórnym

Przybliżmy zatem prezentowane modele. Ładowarka KL37.8T to przedstawicielka maszyn z serii 8 legitymujących się, w zależności od modelu, ciężarem wywracającym od 3650 do 4250 kg. Wszystkie modele są standardowo wyposażone w silnik Deutz o mocy 55 kW/75 KM – jednostka o mocy 74,4 kW/100 KM jest dostępny jako opcja dla modeli KL41.8, KL43.8 i KL37.8T. Zwraca uwagę nowo opracowany napęd, który oferuje cztery tryby jazdy (Power, Eco, Road, CSD). Niezależny od obciążenia rozdział przepływu zapewnia równomierny rozdział oleju hydraulicznego do poszczególnych obwodów sterowania, przez co kilka funkcji może być wykonywanych jednocześnie, niezależnie od obciążenia, np. podnoszenie, wysuwanie teleskopu i wysypywanie.

Atutem maszyny jest zapewniająca bardzo dobrą widoczność podczas pracy z ładunkiem na wysokości i całkowicie przeprojektowana kabina, z dwoma pełnowymiarowymi drzwiami po każdej stronie umożliwiającymi wygodne wsiadania i wysiadanie. Składany podłokietnik z dżojstikiem i przyciskami funkcyjnymi jest zamontowany przy fotelu kierowcy i może być wygodnie regulowany wzdłużnie, aby dostosować się do jego potrzeb. Na życzenie dostępny jest 7-calowy wyświetlacz. Dzięki inteligentnemu układowi kierowniczemu operator może zmniejszyć liczbę obrotów kierownicy wymaganych do uzyskania maksymalnego kąta skrętu.

Drugą prezentowaną maszyną była ładowarka teleskopowa KT276, idealnie wręcz skrojona do pracy w ograniczonych przestrzeniach i ograniczonej wysokości wjazdu (poniżej 2 m). Maszyna napędzana silnikiem Kohler o mocy 75 KM legitymuje się maksymalnym udźwigiem 2,7 t. Opcjonalnie KT276 może się rozpędzać do prędkości 40 km/h, a dla maszyny dostępna jest również homologacja ciągnikowa EC, która pozwala na używanie jej jak ciągnika na drogach publicznych. 

 

Warto podkreślić nową konstrukcję kabiny, która zapewnia większy komfort obsługi – dostępny jest opcjonalny 7-calowy kolorowy wyświetlacz z pokrętłem jog dial, który oferuje dalsze opcjonalne funkcje. Operator może przykładowo dostosować czułość dżojstika oraz ustawić i zapisać wyświetlanie kąta dla dwóch osprzętów. Z kolei dzięki Smart Attach, osprzęt z dodatkową funkcją hydrauliczną, taki jak zamiatarka lub łyżka do kiszonki, może być podłączany i odłączany w ciągu kilku sekund bez konieczności opuszczania kabiny.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.