Nowości

Nowości Agro Show

Data publikacji:

Poniżej prezentujemy kilka kolejnych nowości zaprezentowanych przez producentów na tegorocznej edycję targów w Bednarach. Począwszy od następnego wydania o najciekawszych nowinkach będziecie Państwo mogli przeczytać w artykułach post-targowych.

    Nowości Agro Show

Agro-Tom

Na tegorocznych targach AgroShow w Bednarach firma Agro-Tom zaprezentowała m.in. swoje agregaty orkowo-podorywkowe w wersji APHW. Półzawieszany agregat orkowo-podorywkowy APHW dostępny jest w wersjach o szerokości roboczej 3,6; 4,2 oraz 5,4 m. Przy masie własnej od 5500 do 6200 kg wymaga agregacji z ciągnikiem o mocy od 160 do 340 KM. Agregat przeznaczony jest do uprawy i doprawiania roli na wszystkich typach gleb, a podstawową jego funkcją jest wykonanie podorywki po zbiorach.

Rama agregatu jest składana w systemie H i posiada hydrauliczną blokadę. Wózek jest umieszczony centralnie, co ma korzystny wpływ na stabilną pracę w polu oraz ułatwia jazdę po drogach. Głębokość robocza agregatu regulowana jest hydraulicznie, wynosi maksymalnie 15 cm w przypadku stosowania bocznych lemieszy lub podczas głębokiej uprawy do 30 cm. Elementy robocze umieszczone zostały w trzech rzędach z rozstawem 30 cm. W ten sposób uzyskano nie tylko bardzo dobre wymieszanie gleby, ale również wysoką przepustowość, bez ryzyka tworzenia się zatorów. Dodatkowo system mieszania gleby posiada przeciwprzeciążeniowe zabezpieczenie sprężynowe.

Talerze niwelujące o średnicy 460 mm położne są za redlicami i mocowane na gumowych amortyzatorach. Dalej są umieszczone wały doprawiające z możliwością wyboru pośród typów takich jak: rurowy, płaskownikowy, dyskowy, ceownikowy, daszkowy, tandem ceownikowy, tandem daszkowy lub pierścieniowy. Opcjonalnie oferowane są też koła podporowe, a także hamulce pneumatyczne/hydrauliczne.

Schäffer

Model Schäffer 2630 T SLT to jedna z najbardziej kompaktowych kołowych ładowarek teleskopowych dostępnych na rynku. Dzięki swoim niewielkim wymiarom, z wysokością 1,98 m, szerokością zaledwie 1,41 m oraz promieniem skrętu 1,24 m, doskonale radzi sobie zarówno w ciasnych przestrzeniach, jak i niskich budynkach inwentarskich. Jednocześnie przy masie własnej 2,7 t zapewnia optymalne parametry robocze z maksymalnym udźwigiem 1,6 t i wysokością podnoszenia 3,72 m.

Napęd ładowarki stanowi 3-cylindrowy, niskoemisyjny silnik wysokoprężny Kubota o mocy 18,5 kW (25 KM), który ponadto nie wymaga dodatkowego systemu oczyszczania spalin. Jednostka o pojemności 1,7 l wyróżnia się cichą pracą, małym zużyciem paliwa, a także jednym z największych momentów obrotowych w swojej klasie, uzyskiwanym już przy 1500 obr./min. Ładowarka 2630 T SLT seryjnie wyposażona jest w napęd wysokociśnieniowy 510 barów, który zapewnia jej prędkość do 20 km/h. Co więcej, napęd jest kontrolowany automatycznie przez seryjne systemy HTF (High Traction Force) i SPT (Schaffer Power Transmission).

Wrażenia z jazdy są więc jak najbardziej pozytywne. Ładowarka dostępna jest w wersji z dachem ochronnym lub klasyczną kabiną. Stanowisko operatora jest wyposażone tylko w niezbędne elementy takie jak: regulowana kolumna kierownicza, licznik godzin, kontrolka paliwa czy czujnik temperatury. Kompaktowe wymiary, bezpieczeństwo i niskie koszty utrzymania predysponują model 2630 T SLT do różnorakich zadań w rolnictwie, ogrodnictwie, w utrzymaniu terenów zielonych, ale także do mniej wymagających prac w przemyśle i budownictwie.

Weremczuk

W ofercie firmy Weremczuk pojawił się nowy kombajn do zbioru owoców jagodowych takich jak: porzeczka, aronia, agrest, jagoda kamczacka, malina itd. Model Joanna 5 dostępny jest w wersjach Classic oraz Premium i doskonale radzi sobie zarówno na młodych, jak i wieloletnich plantacjach. Kombajn nie powoduje uszkodzeń roślin i skutecznie zbiera owoce z krzewów o wysokości od 35 do nawet 280 cm w wersji Premium. 

Kombajn Joanna 5 to solidna maszyna, w której zespoły i detale robocze zostały wykonane ze stali nierdzewnej, przez co bezpiecznie posłużą przez wiele sezonów. Dla ułatwienia manewrowania podczas pracy wyposażono go w dyszel hydrauliczny z płynną regulacją wychylenia oraz hydraulicznym podnoszeniem zespołu zbierającego. Do agregacji kombajn wymaga niewielkiego ciągnika sadowniczego o mocy 40 KM. Zapewnia przy tym dokładność zbioru do 98% i uzyskuje szacowaną wydajność na poziomie 0,15-0,25 ha/h. Układ roboczy kombajnu zawiera regulowany zespół otrząsający z 6-stopniową, cichobieżną głowicą i pojedynczym otrząsaczem.

Już w standardowym wyposażeniu jest funkcja Multi-Fruit, która za sprawą zintegrowanej przystawki biernej gwarantuje doskonałe efekty zbioru z krzewów nisko owocujących. Demontowane słoneczka otrząsające można natomiast przestawiać wzdłuż osi wału, podnosząc tym samym ogólną efektywność pracy. Niezależny system hydrauliczny do napędu zespołów roboczych pozwala operatorowi maszyny na bezproblemową regulację nastawów takich jak siła czy częstotliwość otrząsania. Solidna i wytrzymała rama kombajnu wraz z pomostem roboczym o ładowności 1150 kg umożliwia zbiór owoców do skrzynek lub skrzyniopalet. W tym miejscu zaznaczyć należy również, że jak wszystkie kombajny do zbiorów owoców jagodowych, model Joanna 5 daje także możliwość wyboru dodatkowego wyposażenia, a modułowa budowa kombajnu ułatwia indywidualną konfigurację pod potrzeby danej plantacji.

Agrifac

Na koniec kolejna nowość, acz nie produktowa. W trakcie targów Agro Show można było zmierzyć się z jazdą opryskiwaczem samojezdnym Agrifac Condor. Do dyspozycji był symulator wirtualnej rzeczywistości VR, dzięki któremu można było doświadczyć, jak to jest korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań „made by Agrifac” dostępnych na rynku, w zakresie stabilności, redukcji znoszenia i precyzyjnego rolnictwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.