[ATR] Technika

Nowoczesny Crop Radar od Kleffmann Digital

Data publikacji:
Nowoczesny Crop Radar od Kleffmann Digital

Firma Kleffmann Digital w oparciu o zaawansowane przetwarzanie informacji i analizę geoprzestrzenną danych satelitarnych opracowała wysoce innowacyjne rozwiązania dla różnych segmentów agrobiznesu. Wśród nich znajdują się sprawdzone na rynku produkty dla cyfrowego rolnictwa oraz zautomatyzowane rozpoznawanie upraw MyDataPlant i Crop Radar. Oferowane przez Kleffmann Digital rozwiązania pozwalają na szybkie przekształcanie dużych zbiorów danych w łatwe w użyciu aplikacje.

Crop Radar to rozwiązanie do teledetekcji podczas mapowania upraw. Jest to nowoczesny produkt do bardzo dokładnego szacowania powierzchni upraw przy użyciu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego podczas analizy danych satelitarnych z teledetekcji. Z bardzo dużą dokładnością daje możliwość analizy rozmieszczenia powierzchniowego różnych upraw i ich interpretacji na podstawie dalszych źródeł danych.

Jak to działa?

W celu identyfikacji i obliczania powierzchni upraw rolniczych Crop Radar wykorzystuje zdjęcia satelitarne o wysokiej rozdzielczości oraz dane radarowe. Dokładność metody sięga aż 97% - można bardzo sprawnie obliczyć powierzchnię poszczególnych upraw na poziomie kraju, powiatu lub nawet kodu pocztowego. Przetwarzane w ten sposób wyniki mogą być następnie wykorzystywane jako źródło statystyczne dla uzyskania informacji na temat potencjału rolniczego danego regionu, powiatu czy też gminy.

Wizualizacja rozkładu upraw, raportowanie stanu biomasy na wyznaczonym obszarze oraz dane pogodowe dają duże możliwości przy rozpoznawaniu potencjału rynkowego czy też integracji regionów sprzedażowych. Wyniki są przedstawiane w formie interaktywnej mapy na portalu internetowym, możliwe jest wskazanie granic pól dotyczących poszczególnych upraw w danym regionie, a przetworzone informacje można eksportować do pliku Excel w celu dalszej obróbki. Co ważne, aktualizacja danych odbywa się na bieżąco przez cały rok.

Trzy pakiety do wyboru

W zależności od potrzeb użytkownika, producent systemu udostępnia trzy pakiety danych. Pakiet standardowy umożliwia analizę powierzchni upraw do poziomu powiatu w wybranym kraju. Drugi jest pakiet analityczny, który pozwala analizować ilość hektarów upraw w wybranym regionie aż do poziomu kodu pocztowego. Dla użytkowników prowadzących działalność handlową jest trzeci specjalny pakiet Warstwy Regionów. Pozwala on tworzyć spersonalizowane regiony odpowiadające terytoriom sprzedaży, generować raporty potencjału wybranego obszaru oraz integrować dane klientów.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.