Nowoczesne technologie w ładowarkach

Data publikacji:

Włoska firma Merlo wprowadza nowoczesne rozwiązania technologiczne, które są już implementowane w nowych seriach ładowarek teleskopowych spełniających wymagania normy Stage V.

Nowy pojemnościowy dżojstik elektro-proporcjonalny firmy Merlo został opracowany specjalnie w odpowiedzi na potrzeby branży rolniczej. Zwiększa znacząco ergonomię sterowania, zmniejsza wysiłek operatora i zwiększa jego dzienną produktywność w pracy. Wewnątrz dżojstika zaimplementowano sterowniki funkcji operacyjnych maszyny wraz ze sterownikami odpowiadającymi za obsługę przekładni. Komfort i wygodę pracy zapewniają 2 zintegrowane czujniki automatyczne , które wykrywają obecność dłoni operatora. W przedniej części dżojstika umieszczono proporcjonalne sterowniki ramienia (wysuwanie/wsuwanie, funkcje pomocnicze, luz), z tyłu jest sterownik kierunku jazdy,który umożliwia wykonywanie szybkich manewrów w sposób bezpieczny. Po lewej stronie kolumny kierownicy umieszczono dodatkowy sterownik zmiany kierunku jazdy „rewers”. Ruch dżojstika realizowany na planie krzyża (pionowy i poziomy) pozwala na uruchomienie funkcji ruchowych ramienia (podnoszenie/opuszczanie, rotacja karetki).

Merlo Mobility 4.0

System łączności Merlo Mobility jest narzędziem pozwalającym zoptymalizować operacyjne monitorowanie maszyn w różnych obszarach ich działalności. Oferuje funkcje telemetryczne i możliwość kontroli także na odległość. System na bieżąco podaje stan i pozycję maszyn, odbiera szczegółowy raport dotyczący wykonanych działań: przebyte odległości, czas pracy itd., z wyprzedzeniem planuje niezbędne działania serwisowe, a także wysyła powiadomienia w przypadku nieuprawnionego używania maszyn lub przekroczenia wyznaczonego obszaru roboczego. Zastosowana technologia może zostać włączona w istniejące już systemy IT i być podstawowym narzędziem w sprawnym zarządzaniu całą flotą maszyn.

System bezpieczeństwa CDC

System ważenia i dynamicznej kontroli wysięgnika CDC w ładowarkach Merlo z jednej strony ułatwia pracę maszyną, z drugiej zaś poprawia bezpieczeństwo. W automatyczny sposób dobiera próg stateczności do używanego osprzętu i może ustalić prędkość wysuwu wysięgnika oraz jego nachylenie. Podczas podnoszenia ładunku, w przypadku gdy ładowarka traci stateczność, wsuwa odpowiednio teleskop, blokuje wysięgnik i nie pozwala na następne ruchy mogące doprowadzić do destabilizacji ładowarki. W przypadku blokady ruchów komunikat pop-up pokazuje operatorowi ruchy, które mogą bezpiecznie zostać wykonane. W swym działaniu system wykorzystuje nowy obwód elektryczny Can-Bus oraz szereg czujników obecnych w cylindrach hydraulicznych maszyny. Nowy interfejs oferuje jako opcję kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10,1”.

Na takim wyświetlaczu prezentowane są na bieżąco dane takie jak: wskaźnik stabilności wzdłużnej maszyny, maksymalne dopuszczane obciążenie, podnoszony ciężar oraz geometryczna konfiguracja robocza. Na wyświetlaczu można ustawić maksymalne prędkości ruchu dla wsuwania/wysuwania wysięgnika, prędkość podnoszenia i opuszczania, a także prędkość pomocniczego ruchu hydraulicznego. CDC pozwala również zarządzać obszarem działań ładowarki, ustalając przestrzeń, w obrębie której ramię będzie mogło pracować. Wszystko to dla zwiększenia komfortu operacyjnego dla powtarzających się prac i zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania maszyny w trudnym terenie

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.