Producenci radzą sobie jednak z tym zagadnieniem. Prawdziwym przełomem okazuje się np. zastosowanie Automatycznych Systemów Żywienia Pellon. Rozwiązanie to umożliwia automatyczne żywienie krów za pomocą najbardziej odpowiedniej mieszanki TMR (Total Mixed Ration). Wymaga to rzecz jasna wysokiej jakości składników, jednak ich ilość jest praktycznie nieograniczona. Aby było to jednak możliwe, konieczna jest fachowa wiedza, doświadczenie i ciągła obserwacja zwierząt podczas komponowania mieszanki i programowania systemu.
W ramach Automatycznych Systemów Żywienia Pellon znajduje się szereg rozwiązań – wymieńmy je teraz. Pierwszym z nich jest Pellon Robot do paszy treściwej. Pozwala on na zadawanie 2-4 pasz treściwych w dowolnych ilościach na poszczególne stanowiska żywieniowe, współpracując z automatycznym załadunkiem pasz z silosów. Kolejny to Pellon Robot TR, odpowiedzialny za rozdawanie mieszanki TMR ze stacjonarnego mieszalnika lub kiszonki z urządzenia załadowczego na stół paszowy, z programowalną ilością paszy i czasem karmienia. Odpowiednio duże możliwości zapewnia Pellon Robot Combi, pozwalający na zadawanie kiszonki lub mieszanki PMR i paszy treściwej na poszczególne stanowiska. Czynność ta odbywa się we współpracy ze stacjonarnym mieszalnikiem lub urządzeniem załadowczym pasz, z automatycznym systemem zadawania pasz treściwych z silosów.
Wśród rozwiązań tego renomowanego producenta znajduje się również Pellon Robot TMR, przygotowujący odpowiednią ilość mieszanki TMR z poszczególnych składników i dostarczający ją w ściśle określone miejsce na stole paszowym w określonym czasie, we współpracy z urządzeniami załadowczymi pasz objętościowych i treściwych. No i jeszcze last but not least, system żywienia taśmami Pellon. Odpowiada on za dostarczanie wymaganych porcji paszy dla poszczególnych zwierząt w określonym czasie i miejscu na stole paszowym, współpracując z mieszalnikiem stacjonarnym oraz urządzeniem załadowczym pasz objętościowych i treściwych.
Co szczególnie istotne, Automatyczny System Żywienia Pellon elastycznie dostosowuje się do wzrostu stada, wydajności i postępu w zootechnice. Zastosowanie tego systemu przynosi wymierne korzyści ekonomiczne poprzez zminimalizowanie nakładów pracy, a także efektywne wykorzystanie potencjału mieszanki TMR. No i na koniec, system Pellon umożliwia także bardziej racjonalne zagospodarowanie obór, eliminując konieczność szerokich korytarzy paszowych.