Technika

Nowoczesne rozwiązania w opryskiwaczach John Deere

Data publikacji:

W opryskiwaczach John Deere z serii R (700, 900 oraz maszyna samojezdna R41X0i) za wydajność odpowiada układ PowerSpray. Jest to układ dwuobwodowy, który umożliwia nie tylko szybsze napełnianie, ale i bardziej precyzyjny oprysk. Według deklaracji producenta system PowerSpray umożliwia napełnienie opryskiwacza nawet w 7 minut (zmierzone bez zasysania) i zapewnia precyzję dawkowania na poziomie 98%.

    kontrola sekcji

System ten składa się z układu napełniania (nieużywanego podczas oprysku) oraz obwodu opryskowego, który wchodzi w kontakt ze środkami chemicznymi i dlatego wymaga przepłukania. Ciśnienie i dawka oprysku jest regulowana poprzez zmianę obrotów odśrodkowej pompy cieczy opryskowej za pośrednictwem napędu pompy hydraulicznej z wykrywaniem obciążenia.

– W opryskiwaczach samojezdnych za dokładność oprysku i jego wydajność odpowiada układ ExactApply, wraz z unikatowym rozwiązaniem dotyczącym płukania opryskiwacza powietrzem

– informuje Karol Zgierski, AMS and Sprayer Specialist z John Deere Polska.

ExactApply to system sterowania dyszami (całą sekcją lub każdą osobno), który pozwala precyzyjnie pokryć każdy hektar pola oraz ograniczyć zakładki do minimum, na poziomie dysz. Sterowanie systemem odbywa się z kabiny operatora za pomocą ręcznego lub automatycznego przełączania. System ExactApply, w połączeniu z kompensacją skrętu, zapewnia również dokładną aplikację na polach o nieregularnym kształcie. Sterowanie sekcjami to niższe koszty oprysku, ograniczenie strat upraw oraz zmniejszenie wpływu na środowisko.
 

 

Skrócenie czasu i usprawnienie procesu płukania zapewnia system AutoDilute, będący wyposażeniem opcjonalnym w opryskiwaczach M700i. System ten spełnia przepisy dotyczące ochrony środowiska i umożliwia operatorom rozcieńczanie resztek cieczy roboczej bez opuszczania kabiny. Dla opryskiwacza zaczepianego R700i dostępne jest z kolei wyjątkowe rozwiązanie dotyczące napełniania i płukania przy użyciu systemu zamkniętego obiegu.

Wysoką precyzję oprysku zapewniają wspomniany już ExactApply oraz funkcje sterowania belką opryskową przy użyciu systemów poziomujących TerrainControl Pro i TerrainCommand Pro. Systemy te odpowiedzialne są za w pełni zautomatyzowane sterowanie wysokością i przechyłem belki opryskowej. Ich praca opiera się na wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych czujników hybrydowych, które jednocześnie śledzą ukształtowanie gleby i uprawy, a także zapamiętują jej wysokość, aby nie doszło do opuszczenia belki po wjechaniu na obszar roślin wyległych.

Poprawę komfortu pracy operatora zapewnia w opryskiwaczach z serii R układ Solution Command, pozwalający na intuicyjne sterowanie maszyną. Napełnianie, mieszanie, opryskiwanie i płukanie realizowane jest w prosty sposób, za pomocą przycisku.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.