Nowoczesne eżektorowe rozpylacze Albuz

Data publikacji:
Nowoczesne eżektorowe rozpylacze Albuz

Wobec coraz wyższych cen środków ochrony roślin oraz bardziej restrykcyjnych przepisów odnośnie procesu aplikacji, technologia nanoszenia nabiera szczególnego znaczenia. Dla uzyskania optymalnego pokrycia roślin i ograniczenia niekorzystnego finansowo i ekologicznie efektu znoszenia konieczne są nowoczesne rozwiązania. Firma Albuz ma w tym zakresie duże doświadczenia i oferuje swoim klientom rozpylacze eżektorowe jedno – i dwustrumieniowe, które ograniczają znoszenie nawet o 90%.

Kiedyś panowało przekonanie, że skuteczność zabiegu oprysku jest pochodną dokładnego pokrycia roślin przez aplikację drobnopylistą. Wprowadzenie rozpylaczy eżektorowych podważyło tę teorię, ponieważ ich stosowanie, a zwłaszcza wersji dwustrumieniowych, jest wysoce skuteczne i to nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Rozpylacze eżektorowe pozwalają na nanoszenie środka ochrony roślin poprzez uderzenie kroplą wypełnioną pęcherzykami powietrza, co zwiększa skuteczność aplikacji.

W przypadku wersji dwustrumieniowych dokładność jest jeszcze wyższa, także na spodnich częściach liści. Obecnie w Polsce najpopularniejsze rozpylacze eżektorowe dwustrumieniowe firmy Albuz to właśnie modele AVI Twin, które są skuteczne w działaniu przy prędkości wiatru do 8 m/s. Oznacza to, że dwukrotnie przewyższają dopuszczalne w Polsce normy, zezwalające na prowadzenie oprysków przy wietrze nieprzekraczającym 4 m/s.

Nowość w ofercie

Okres pandemii koronawirusa był znaczącym utrudnieniem w kwestii testowania nowych rozwiązań technicznych, mimo tego firma Albuz wprowadziła na rynek nowy model rozpylacza eżektorowego - jednostrumieniowy AVI UC. Nie ma on odpowiednika wśród konkurencji, a jego skuteczność w niwelowaniu efektu znoszenia sięga 90%. Rozpylacz wyróżnia się też innowacyjną konstrukcją.

Posiada dwie wkładki z różowej ceramiki - wlotową i wylotową. Specjalna opatentowana wkładka, mieszcząca się w komorze rozpylacza nad zwężką Venturiego, pozwala na uzyskanie kropli o bardzo dużych rozmiarach, a ich wysoki stopień napowietrzania prawie całkowicie eliminuje znoszenie. Jest to bardzo ważna zaleta zwłaszcza dla gospodarstw umiejscowionych blisko zabudowań, przy pasiekach, pastwiskach oraz w miejscach, gdzie często występują niekorzystne warunki pogodowe. Rozpylacz eżektorowy AVI UC może pracować przy wietrze o prędkości do 8 m/s, jest przy tym bardzo łatwy w czyszczeniu, tak że można go rozmontować manualnie, bez użycia dodatkowych narzędzi. Gwarancja producenta obejmuje zabiegi wykonywane do 10 tys. ha przy belce 12-metrowej.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.