[ATR] Nowości zgrabiarki

Nowe zgrabiarki Reiter Respiro

Data publikacji:

Austriacka firma Reiter Innovative Technology przedstawiła nową zgrabiarkę Respiro R7 rd o szerokości 7 m i masie ok. 3,8 t, z systemem jazdy wstecznej. Alternatywnie na rynek ma zostać wprowadzony także 6-metrowy wariant o masie 3,5 t. Nowy model formuje wał pokosu z boku maszyny.

Zgrabiarka składa się z dwóch sekcji, umożliwiających różną konfigurację pokosów.Pierwszy wariant pozwala na ułożenie dwóch pokosów po obu krawędziach maszyny lub jednego pokosu na jednej ze stron, uzyskując łączną szerokość ponad 14 m. – Zgrabiarki wsteczne zostały jednak skonstruowane dla jak najwyższej jakości pokosu, a nie dla największej wydajności powierzchniowej – tłumaczy właściciel firmy, Thomas Reiter.
Napędy hydrauliczne zgrabiarek zdaniem firmy Reiter wymagają niewiele mocy. Służy do tego hydraulika ciągnika albo własna gospodarka olejowa z chłodnicą. Maszynę można łatwo przestawić z pozycji roboczej do transportowej. Jej szerokość zostaje zmniejszona do 2,5 m. Maszyny Respiro można też w takim ustawieniu magazynować. Respiro R7 rd współpracuje z ciągnikiem o mocy minimum 200 KM.
Obecnie w użyciu jest kilka maszyn z serii pilotażowej. W 2020 r. Reiter Innovative Technology wprowadzi na rynek pierwszą serię Respiro rd. Ponadto firma planuje produkcję zgrabiarki o szerokości 12 m z czterokołowym układem jezdnym.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.