Nowości Ochrona i nawożenie

Nowe wozy asenizacyjne Samson z serii PG II Genesis

Data publikacji:

Duńska firma Samson jest znaczącym europejskim dostawcą maszyn i technologii dla aplikacji nawozów naturalnych. Do swojej oferty asortymentowej wprowadza właśnie nową serię wozów asenizacyjnych - Samson PG II Genesis, która korzysta z cenionych rozwiązań znanych z wcześniejszych wersji PG II, a do tego posiada wiele nowych usprawnień, takich jak większe opony niskociśnieniowe i poszerzone możliwości przenoszenia osprzętu.

    Nowe wozy asenizacyjne Samson z serii PG II Genesis

Wozy asenizacyjne Samson PG II Genesis dostępne są na rynku już w sezonie 2022/23 w wersjach 2- oraz 3-osiowych. Modele dwuosiowe oferowane są w pojemności beczki 18 i 20 m³, trzyosiowe 28, 31 oraz 35 m³. Zostały przy tym zaprojektowane do wydajnej pracy z dużą precyzją działania.

Zbiornik w wozach Genesis ma budowę segmentową, zapewniającą optymalne przenoszenie dużej masy na ciągnik niezależnie od objętości obecnej zawiesiny w zbiorniku. Funkcja mieszania gnojowicy w zbiorniku zapewnia dodatkowo jednorodność rozkładu zawartych w niej składników. Położenie osi i rozkład masy były ważnymi aspektami podczas fazy projektowej dla uzyskania maksymalnego komfortu podczas manewrowania, zapewnienia większej stabilności w trakcie prac w zróżnicowanym terenie oraz zastosowania różnego typu aplikatorów i osprzętu jak np. wtryskiwaczy i wysięgników.

Ulepszona platforma hydrauliczna pozwala teraz na większą elastyczność  i gwarantuje precyzję w zadaniach aplikacyjnych. Zastosowana pompa ma wydajność do 15 tys. l/min, a zintegrowany system kontroli przepływu zapewnia bardzo dokładne dozowanie. Inteligentnie sterowane pracą układów realizowane jest za pomocą jednostki sterującej Samson SlurryMaster 8000. System ten daje pełną kontrolę nad maszyną i jej funkcjami, jest kompatybilny ze sterowaniem sekcjami Isobus i ze zmiennym dawkowaniem, zapewniając tym samym jednolitą aplikację i najlepsze wykorzystanie składników odżywczych w glebie z korzyścią dla uprawy, uzyskiwanego plonu rolnika i środowiska naturalnego.

Zmniejszone ciśnienie w oponach

Seria PG II Genesis wykorzystuje technologie wyznaczające nowe standardy wydajnego i precyzyjnego dozowania gnojowicy z uwzględnieniem wpływu operacji agrotechnicznych na stan gleby. Modele dwuosiowe można wyposażyć w opony o wysokości do 1,95 m i szerokości 0,8 m, a modele trzyosiowe w opony o wysokości do 1,85 m i szerokości 0,8 m. Ponadto ciśnienie w oponach można łatwo regulować w zależności od tego, czy wóz asenizacyjny porusza się po drodze, czy też polu. W zależności od rodzaju gleby i danej uprawy możliwa jest także automatyczna regulacja ciśnienia w oponach.

Seria wozów PG II Genesis dostępna jest również w ofercie z nowo opracowanym napędem Samson HPD Hydraulic Power Drive lub dobrze już znanym napędem na koła HWD Hydraulic Wheel Drive. Rozwiązania te umożliwiają hydrauliczne przenoszenie mocy z ciągnika na wóz, poprawiają właściwości trakcyjne nawet w trudnym, podmokłym lub pagórkowatym terenie. Ograniczony w ten sposób zostaje poślizg kół i powodowane uszkodzenia struktury gleby.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.