Nowości

Nowe teleskopowe od Bobcata

Data publikacji:

Firma Bobcat wprowadza do swojej oferty m.in. nowe modele ładowarek teleskopowych zgodnych z normą Stage V.

    ładowarka teleskopowa bobcatładowarka teleskopowa bobcatsilnik v-stage bobcat

Nowe maszyny napędzane są sprawdzonymi silnikami wysokoprężnymi Stage V, Bobcat D34 oraz D24, przeznaczonymi specjalnie do sprzętu kompaktowego firmy Bobcat. Oba nowe silniki powstały w oparciu o sprawdzone konstrukcje montowane w maszynach tej marki na całym świecie. Nowa jednostka napędowa pozwala wykorzystywać ładowarki teleskopowe w strefach o ograniczonej emisji, co jest zasługą nowego układu oczyszczającego DPF. Ponadto silnik nie wykorzystuje selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), co oznacza, że nie ma potrzeby stosowania środka AdBlue.
Kluczowym aspektem „serca” maszyny jest nowy, autonomiczny układ oczyszczania spalin - regeneracja DPF jest wykonywana automatycznie, bez wpływu na wydajność, co zapewnia spokój ducha operatorowi, dzięki czemu może się on koncentrować wyłącznie na wykonywanej pracy. – Silnik 75 KM jest używany głównie przez firmy budowlane i wynajmujące maszyny w Wlk. Brytanii, we Włoszech i krajach Beneluksu ze względu na jego konkurencyjną cenę i prostotę, a wciąż zapewnia on dość mocy, aby poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami – mówi Quentin D’Hérouël, dyrektor ds. ładowarek teleskopowych w Doosan Bobcat.

Silnik o mocy 56 kW/75 KM w nowych ładowarkach teleskopowych zapewnia obniżenie zużycia średnio o 7% oraz zwiększenie momentu obrotowego o 14% w porównaniu z poprzednim silnikiem zgodnym w normą Stage IV, co zapewnia większą moc przy niższych obrotach i szybszy powrót ze stanu przeciążenia. Bobcat oferuje obecnie 11 modeli ładowarek teleskopowych napędzanych tym silnikiem - o maksymalnym udźwigu 2,6-4,1 t i wysokości podnoszenia 6-18 m.

Lepsza widoczność

Ładowarki teleskopowe Stage V mają nową pokrywę silnika z bardziej spadzistym profilem, co poprawia widoczność i o 15% i redukuje martwe strefy z prawej strony maszyn. Zapewniono również szybszy dostęp do przedziału silnika, co ułatwia konserwację. – Nowe ładowarki teleskopowe z silnikiem 56 kW (75 KM) zostaną uzupełnione o kolejne modele Stage V napędzane wersjami silnika D34 o mocy 74,5 kW (100 KM) oraz 97 kW (130 KM), które zostaną wprowadzone w 2021 r. Będzie to zupełnie nowa generacja ładowarek teleskopowych, wprowadzająca ogromne usprawnienia w kwestii użytkowania przy niższych kosztach eksploatacji – dodaje Quentin D’Hérouël.
Wszystkie ładowarki teleskopowe są objęte standardowo fabryczną gwarancją na 3 lata/3 tys. godzin z możliwością wydłużenia jej do 5 lat/6 tys. godzin. Cała linia ładowarek teleskopowych Bobcat jest projektowana i produkowana w zakładzie w Pontchâteau we Francji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.