[ATR] Nowości Kuhnkultywatory

Kuhn - nowe standardy w uprawie pasowej

Data publikacji:
striger 100

Opracowany przez firmę Kuhn kultywator Striger 100 to maszyna do uprawy pasowej zapewniająca wiele korzyści agronomicznych. Jego zadaniem jest przygotowanie przyszłego rzędu wysiewu dla gatunków sianych punktowo.

Przygotowanie rzędu wysiewu jest takie samo jak w przypadku tradycyjnej uprawy, a międzyrzędzia korzystają z zalet siewu bezpośredniego z zachowaniem okrywy z resztek pożniwnych. Przyszły rząd wysiewu zostaje ogrzany i zapewnia szybki start roślinom. Materia organiczna i woda są magazynowane w międzyrzędziach.

Striger 100, wyposażony w 4 do 12 rzędów, wyróżnia się prostą i łatwo powielaną regulacją tarcz oczyszczających bruzdę, głębokości roboczej i kół dogniatających. Każda sekcja robocza pracuje niezależnie, dzięki ramie równoległobocznej pozwalającej na dokładne kopiowanie nierówności gleby. Maszyna posiada bardzo dobrą zdolność adaptacyjną do różnych warunków roboczych: nawożenie mineralne oraz aplikacja nawozów płynnych lub gnojowicy, różne szerokości rozstawu rzędów, szeroki wybór elementów roboczych i wyposażenia oraz kilka szerokości ram do wyboru: 3; 3,5; 4,4 i 6 m.
Producent informuje, że kultywator Striger 100 utrzymuje potencjał plonotwórczy pól, jednocześnie pobudzając życie mikrobiologiczne gleby, ograniczając erozję i zmniejszając powierzchnię uprawianej gleby o 80%.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.