[ATR] Nowości Rostselmashsieczkarnie

Nowe sieczkarnie z Rostowa

Data publikacji:

Firma Rostselmash z główną siedzibą w Rostowie nad Donem wprowadza do oferty nową serię sieczkarni RSM F 2450/2550/2650, która przeznaczona jest do zbioru kukurydzy oraz innych roślin paszowych. Sieczkarnie Rostselmash cechuje wysoka wydajność pracy oraz doskonała ekonomia użytkowania.

W prezentowanych sieczkarniach Rostselmash jako jednostki napędowe zastosowano turbodoładowane silniki Mercedesa MTU o mocy w zależności od modelu od 455 do 611 KM. Silniki te spełniają obowiązującą normę emisji spalin Stage V. Zastosowany zbiornik na paliwo o pojemności 1500 l umożliwia całodniową pracę bez konieczności dodatkowego tankowania. Przekładnia napędowa sterowana jest elektrohydraulicznie i zapewnia maksymalną prędkość 40 km/h.

Elementy robocze sieczkarni to zespół wciągający oraz układ tnący. Zespół wciągający zawiera 4 walce wciągające, które napędzane są hydraulicznie, posiada także ramę, która umożliwia kopiowanie terenu. Hydrauliczne amortyzatory walców zapobiegają uszkodzeniom całego zespołu podczas pracy na nierównym terenie. Dodatkowe bezpieczeństwo pracy zapewniają detektory kamieni i metalu, które w przypadku wykrycia ciała obcego zatrzymują przepływ masy w zespole wciągającym. Funkcja hydraulicznego rewersu walców wciągających umożliwia usunięcie niepożądanych obiektów w razie konieczności. Kanał wciągający został tak zaprojektowany, aby zapewnić możliwie łatwy dostęp do elementów roboczych podczas konserwacji. Układ tnący składa się z 48 noży ustawionych w 4 rzędach. System automatycznego ostrzenia umożliwia naostrzenie noży tnących i zmniejszenie szczeliny pomiędzy nimi, a stalnicą. Sieczkarnia wyposażona jest też w walec rozdrabniający o średnicy 630 mm i prędkości obrotowej 1200 obr./min. Rozwiązanie to zmniejsza obciążenie zespołu wciągającego i poprawia wydajność podczas procesu cięcia krótkiej sieczki. Sieczkarnia Rostselmash RSM F umożliwia przygotowanie sieczki o długości od 4 do 22 mm przy pełnym zestawie noży oraz od 8 do 44 mm przy zastosowaniu  połowy z dostępnych noży. Hydrauliczny napęd hedera zapewnia regulację prędkości adaptera podczas pracy.

Przełączanie trybu pracy ze zgniataczem lub bez odbywa się automatycznie poprzez napęd hydrauliczny załączany z kabiny operatora - Comfort Cab II. Wspomniana kabina zapewnia dobrą widoczność, jest przestronna i ergonomicznie zaprojektowana. Podstawowe elementy sterujące maszyną znajdują się na panelu umieszczonym z prawej strony operatora. Wyposażenie kabiny zawiera  klimatyzator, nagrzewnicę, chłodnicę, osłony przeciwsłoneczne i instalację do montażu systemu audio. System Adviser III jest pomocnikiem operatora maszyny. Umożliwia wybór optymalnych parametrów, ale potrafi również wskazywać błędy operatora w jego działaniach dzięki czemu poprawia ogólną wydajność pracy. Sieczkarnia RSM F może współpracować z różnym osprzętem: przystawką bębnową do zbioru kukurydzy w 3 wersjach o szerokości od 4,5 do 7,5 m, przystawką do traw o szerokości roboczej 6 m oraz przystawką do pokosu o szerokości 3 m. Wyposażenie opcjonalne sieczkarni zawiera system kamer wideo oraz system środków do kiszonki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz  prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.