[ATR] Nowości John Deereopryskiwacze

Nowe samojezdne opryskiwacze John Deere

Data publikacji:

Firma John Deere wprowadza na rynek nową serię opryskiwaczy samojezdnych. Produkowane w fabryce w holenderskim Horst modele R4140i/R4150i cechują rozwiązania poprawiające wydajność, precyzję, ale też bezpieczeństwo i komfort operatora. Mogące poruszać się z prędkością 50 km/h (opcja) modele R4140i/R4150i wyposażone zostały w układ PowrSpray z funkcją bezpośredniego sterowania dawką, który umożliwia szybkie napełnianie i bardzo dokładne sterowanie dawką oprysku.

W połączeniu z innowacyjnym, automatycznym układem AirRinse zmniejsza to objętość martwą układu roztworu środka chemicznego do zaledwie 5 litrów, zapewniając optymalną skuteczność czyszczenia.
W opcji dostępny jest układ ExactApply, dzięki któremu dysze nie są czynnikiem ograniczającym możliwość wydajnego oprysku. – To „inteligentne” rozwiązanie dostępne od dwóch lat w maszynach przeznaczonych na rynek amerykański umożliwia zmianę dysz opryskowych ręcznie z kabiny lub automatycznie, zależnie do dawki oprysku i prędkości. Dzięki zastosowaniu technologii modulacji szerokości impulsu (PWM) do 30 Hz umożliwia również utrzymanie wielkości kropel przy zmianie prędkości – przekonuje Karol Zgierski, specjalista produktowy w John Deere Polska. Dodatkowo przy włączonej modulacji szerokości impulsu kompensacja skrętu zapewnia stałą dawkę oprysku na całej szerokości belki nawet podczas zawracania opryskiwacza. Układ ExactApply pozwala na indywidualne sterowanie poszczególnymi dyszami za pomocą funkcji sterowania sekcjami opartej na technologii GPS. Według producenta, technologia ExactApply umożliwia zmniejszenie kosztów produktów do ochrony upraw nawet o 25,8 zł/ha, przy jednoczesnym zwiększeniu plonu nawet o 3% i przy maksymalnym ograniczeniu występowania zbyt małej lub nadmiernej dawki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 02/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.