Nowości

Nowe rozsiewacze Kverneland Exacta CL GEOSPREAD

Data publikacji:

Exacta CL GEOSPREAD ze zbiornikami o pojemności od 1300 do 2800 l to nowa propozycja rozsiewaczy z systemem ważącym dla gospodarstw o średniej wielkości.

    Exacta CL GEOSPREAD

Pod koniec ubiegłego roku Kverneland zaprezentował nową serię rozsiewaczy Exacta CL GEOSPREAD wyposażonych w skrzynie nawozowe o pojemności od 1300 do 2800 l. Wszystkie modele to konstrukcje wyposażone w system ważący, system wysiewu CentreFlow oraz układ GEOSPREAD. Całość pracuje w standardzie Isobus.
Są to maszyny opracowane z myślą o pracy w gospodarstwach o średniej wielkości. Cała seria obejmuje cztery maszyny ze zbiornikami na nawóz o pojemności 1300, 1800, 2300 oraz 2800 l. Cechą wspólną wszystkich urządzeń jest szerokość na poziomie niespełna 2,5 m (dokładnie 2,45 m).  Przy czym szerokość napełniania wynosi 2,39 m. Również szerokość robocza jest identyczna dla całej serii i jest regulowana w zakresie od 10 do 33 m.
Jednym z najważniejszych rozwiązań zastosowanych w rozsiewaczach Exacta CL GEOSPREAD jest system GEOSPREAD. Umożliwia on osiągnięcie wysokiej precyzji podczas dystrybucji nawozu. Wykorzystując sygnał GPS, układ jest w stanie automatycznie dostosować szerokość roboczą rozsiewacza. GEOSPREAD wykorzystuje automatyczną kontrolę sekcji (szerokość robocza jest podzielona na odcinki), dopasowując szerokość pracy do warunków. Jak zapewnia producent, dostosowując szerokość rozsiewu do kształtu pola, system dostosowuje dawkę nawozu do zmieniającej się szerokości roboczej.
– System GEOSPREAD zapewnia oszczędność na poziomie od 5 do 15% nawozów – komentuje Jeroen van Turenhout, starszy kierownik produktu. – Co więcej, w przypadku GEOSPREAD, oszczędność względna będzie nawet większa, gdy średnia wielkość pola jest mniejsza, Exacta CL GEOSPREAD może być idealnym rozsiewaczem z systemem ważącym dla wielu różnych typów gospodarstw – dodaje.

BK

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.