Technika

Nowe projekty Sfamasz

Data publikacji:

Jedną ze specjalności firmy Sfamasz jest produkcja maszyn oraz całych linii technologicznych dla sektora sadowniczego, warzywniczego i kwiaciarskiego. Przyjrzeliśmy się jak przedsiębiorstwo ze Skierniewic radzi sobie w tym zakresie w bieżącym sezonie.

    Nowe projekty Sfamasz

Firma Sfamasz może pochwalić się bogatym asortymentem maszyn przeznaczonych dla sadowników oraz producentów i przetwórców warzyw - od rozładunku, przez mycie i osuszanie, po selekcję, sortowanie i kalibrację. Popyt na maszyny jest jednak znacznie mniejszy – duża część plantacji: porzeczki, wiśni, jabłek czy gruszek niestety w tym sezonie wymarzły, a najważniejszym czynnikiem jest brak dofinansowań na zakup nowych maszyn. Z tego też powodu widać wzrost sprzedaż części zamiennych, klienci naprawiają maszyny, które są w ich posiadaniu, a nie inwestują w zakup nowych urządzeń 

– Przy obecnej sytuacji rynkowej źródłem przychodów firmy jest produkcja konstrukcji stalowych czy bram wjazdowych. Dodatkowo świadczone przez nas usługi w zakresie robót ślusarskich, tokarskich, spawalniczych, obróbki wiórowej oraz gięcia blach – tłumaczy Przemysław Uczciwek, szef działu sprzedaży w firmie Sfamasz.

Topowy Arek-3

Z asortymentu maszynowego producenta najbardziej chodliwym produktem jest kombajn do zbioru porzeczek czarnych i czerwonych oraz agrestu i aronii Arek-3. Maszyna znacząco upraszcza proces zbioru, skraca czas niezbędny do jego przeprowadzania oraz zmniejsza nakład pracy, ponieważ owoce od razu są odszypułkowane. Sprzęt daje możliwość wykonania całego zbioru w najlepszym do tego terminie. Kombajn do porzeczek Arek-3 przystosowany jest do zbioru z połowy rzędu – co w praktyce oznacza, że zbiór z całego rzędu następuje po jego dwukrotnym przejeździe. Można go wykorzystywać na wszystkich plantacjach agrestu czy porzeczek niezależnie od ich wieku, gdyż urządzenie doskonale radzi sobie również ze zbiorem z młodych krzewów. Arek-3 charakteryzuje się prostą budową oraz intuicyjną i łatwą obsługą. Ponadto kombajny tego typu nie nagrzewają się, nawet pracując w upale. Tak więc zbiór owoców może być prowadzony praktycznie od świtu do zmierzchu. Maszyna na wyposażeniu posiada m.in. oś skrętną, sterowanie i zasilanie z hydrauliki ciągnika, przystawkę do zbioru w skrzynio-palety, specjalną platformę z najazdami rolkowymi, specjalną kolumnę głowicy otrząsacza z „palcami” z tworzywa sztucznego oraz wzmocnioną głowicę do zbioru aronii, często klienci zamawiają również: daszek nad podest roboczy, czy też oświetlenie drogowe, co poprawia komfort pracy i bezpieczeństwo transportu po drogach publicznych.

 

Mechaniczne rozkładanie plandeki

Sfamasz realizuje jednak również kolejne projekty, których celem jest przede wszystkim skuteczne wyeliminowanie problemów z brakiem rąk do pracy w gospodarstwach. 

– Z jednym z uniwersytetów rolniczych pracujemy nad zautomatyzowanym rozkładaniem plandeki w maszynach do zbioru wiśni i innych owoców pestkowych „OSA-1”. Tego typu innowacja to rozwiązanie oczekiwane przez naszych klientów, którzy przede wszystkim chcą, aby maszyny tego typu były jak najbardziej uniwersalne. Przez to można by je wykorzystać również w usługach, – podkreśla Przemysław Uczciwek.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.