Nowe modele Deutz-Fahr z serii 3

Data publikacji:
deutz-fahr seria 3

Deutz-Fahr poddał modernizacji modele z najmniejszej gabarytowo serii 3. W ofercie są teraz nowe modele miniciągników - 3050 oraz 3060, które ze względu na swoje rozmiary idealnie sprawdzają się w pracach sadowniczych, ale nie tylko. Dzięki dostępnemu wyposażeniu i parametrom roboczym predysponowane są także do wykonywania prac pomocniczych w gospodarstwach rolnych, do prac komunalnych i przy porządkowaniu terenów zielonych, w winnicach, na pastwiskach itd.

Zobacz także: Największy w ofercie

Za napęd w nowych miniciągnikach odpowiada chłodzony cieczą, turbodoładowany 4-cylindrowy silnik Perkins 404J-ET o pojemności 2,2 l i mocy 50/60 KM. Dzięki zastosowanym technologiom zewnętrznej recyrkulacji spalin EGR, katalizatora DOC oraz pasywnego filtra cząstek stałych DPF silnik ten spełnia wymagania normy emisji spalin Stage V. Jednostka napędowa Perkinsa zapewnia ponadto bardzo dobre parametry robocze, generuje niższy poziom hałasu i wibracji oraz niskie koszty eksploatacji. Przy niewielkiej maksymalnej masie dopuszczalnej ciągnika wynoszącej 2400 kg korzystny jest także stosunek dysponowanej mocy do masy. Przenoszenie napędu umożliwia standardowo dostępna 4-biegowa skrzynia z 3 zakresami prędkości jazdy (łącznie 12+12 przełożeń) lub opcjonalnie napęd można doposażyć w reduktor, co zwiększa ilość przełożeń do 16+16. Dźwignie sterowania napędem umiejscowione zostały na kolumnie kierownicy po jej lewej i prawej stronie. Maksymalna prędkość ciągników wynosi 30 km/h.

Duży wybór

Miniciągniki z serii 3 posiadają osie przednie i tylne produkowane przez SDF, oferują mechaniczne uruchamianie napędu na cztery koła oraz blokadę mechanizmu różnicowego. Niemiecki producent daje swoim klientom również wybór pomiędzy tradycyjnymi kołami rolniczymi lub Gardenami o łagodniejszym bieżniku.

Dzięki zastosowaniu dwóch niezależnie sterowanych tarcz sprzęgła WOM możliwe jest niezależne od głównego napędu uruchomienie napędu wałka. WOM tylny uruchamiany jest poprzez dźwignię. Dostępne są różne prędkości obrotowe wałka, tj. 540 obr./min. oraz 540/540ECO/synchron lub 540/1000/synchron. Istnieje także możliwość, aby ciągniki wyposażyć w WOM przedni uruchamiany elektro-hydraulicznie za pomocą przycisku oraz WOM centralny.

Wyposażenie nowych ciągników serii obejmuje również mechaniczny podnośnik tylny, sterowany za pomocą dźwigni o udźwigu maksymalnym do 1200 kg. Dwie dźwignie sterujące podnośnikiem umieszczone po prawej stronie fotela operatora na nadkolu pozwalają na wybór trybu pracy podnośnika oraz sterowanie ruchem ramion. Opcjonalnie dostępne są również podnośnik przedni o udźwigu do 600 kg oraz wyjścia układu hydraulicznego (2 wyjścia hydrauliczne przednie i 2 wyjścia boczne).
Układ hydrauliczny wyposażony jest w pompę o stałej wydajności 30 l/min, która zasila jednak tylko podnośnik oraz obwody hydrauliczne. Do wspomagania układu kierowniczego przeznaczona jest dodatkowa pompa o wydajności 15 l/min.

Komfortowo

Prezentowane nowe modele z serii 3 oferowane są ze składaną ramą bezpieczeństwa lub fabryczną, czterosłupkową kabiną. Obie wersje montowane są na tulejach metalowo-gumowych (silent-blockach) dla tłumienia drgań w czasie jazdy po nierównym terenie. Nowością są udoskonalone, ergonomicznie ukształtowane koło kierownicy i teleskopowa kolumna umożliwiająca regulację, zmodernizowany kompresor układu klimatyzacji, reflektory poprawiające widoczność oraz opcjonalnie dostępne filtry kabinowe z węglem aktywnym. Zastosowanie filtracji powietrza pobieranego do kabiny sprawia, że operator może pracować bezpiecznie z opryskiwaczami podczas prac sadowniczych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.