[ATR] Nowości horsch

Nowe modele opryskiwaczy od firmy Horsch

Data publikacji:
horsch leeb
horsch leeb

Firma Horsch uzupełniła program opryskiwaczy o nowe modele Leeb PT 6.300 i PT 8.300, zapewniające oprócz precyzyjnej ochrony wysoką elastyczność oraz maksymalny komfort jazdy i obsługi. Wśród ostatnich nowości producenta ze Schwandorf znalazły się również rozwiązania z zakresu telemetrii i zdalnej obsługi maszyn.

Dzięki zaawansowanym funkcjom i nowej platformie technologicznej Leeb PT otwiera nową generację opryskiwaczy samobieżnych. Zaspokajająca zróżnicowane potrzeby użytkowników elastyczność maszyn przejawia się głównie w różnych rozmiarach i materiałach zbiornika, a także w układzie jezdnym i w regulowanym prześwicie.

Leeb nowej generacji

Opryskiwacze oferowane są ze zbiornikami z polietylenu o pojemności 6 tys. l lub ze stali nierdzewnej o pojemności 8 tys. l.
Obie wersje będą wyposażane w system ciągłego czyszczenia wnętrza CCS Pro, z wygodną obsługą z kabiny i automatycznym programem mycia. Szybkie napełnianie gwarantuje pompa odśrodkowa ze stali nierdzewnej o wydajności 1000 l/min. Choć w nowym opryskiwaczu Leeb PT dokonano wielu zmian, pozostawiono sprawdzone rozwiązania, w tym wyjątkowy, wielokrotnie nagradzany układ BoomControl do sterowania belką, dostępną o szerokości roboczej do 42 m, z sekcjami o szerokości 1 m.
Zastosowane zawieszenie ComfortDrive podnosi komfort jazdy na nowy poziom. Rama centralna podwozia oraz hydropneumatycznie resorowane zawieszenie każdego koła, z aktywnym poziomowaniem, zostały opracowane całkowicie od podstaw. Zapewnia to wyjątkowy komfort jazdy zarówno po drogach, jak i w polu czy na stoku. Dostępne są dwie różne wersje napędu kół, oferujące wszystkie sprawdzone udoskonalenia, takie jak bezstopniowy automatyczny napęd, regulowany w zależności od obciążenia, czy system antypoślizgowy. Do układu napędowego dopasowano też nowy silnik o mocy 310 KM, spełniający normę emisji Stage V.
Aby zoptymalizować rozkład masy, zachowano koncepcję przedniej kabiny, która jest jednak całkowicie nowa - wyróżnia ją bardzo dobra widoczność, nowa koncepcja przestrzenna i nowy podłokietnik ErgoControl, zapewniający prostą i wygodną obsługę wszystkich funkcji opryskiwacza.

Zdalna komunikacja

Horsch wprowadza także nowości umożliwiające zdalną obsługę maszyn i komunikację między użytkownikiem, maszyną i producentem. Służy do tego nowy moduł SmartCan, podłączany do komputerów roboczych maszyn, przez który w przyszłości będą odczytywane i przesyłane wszystkie dane maszyny, przy wykorzystaniu wi-fi. SmartCan umożliwi także przesyłanie danych telemetrycznych i wymianę informacji z systemami zarządzania gospodarstwem. Podłączenie do sieciowego agri-routera ma być zrealizowane do najbliższych targów Agritechnica.
Dzięki nowej aplikacji MobileControl (na systemy Android i iOS) użytkownik będzie mógł uzyskać dostęp do danych także za pomocą smartfona. Aplikacja pozwoli wykonywać początkowo proste funkcje, takie jak np. próba wysiewu, test dysz opryskiwacza czy test odstępu między rzędami w siewniku Maestro. W przyszłości będzie możliwa również bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania i zdalna diagnostyka wraz z dilerem w przypadku komunikatu o błędzie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.