Nowości Ładowarki i Ładowacze czołowe

Nowe ładowarki Schäffer na targach EuroTier

Data publikacji:

Na nadchodzące targi EuroTier 2022 w Hannowerze firma Schäffer przygotowała następcę swojej ładowarki 2028 oraz dodatkowe opcje dla modeli 6680 T i 9660 T, które mają na celu jeszcze bardziej zwiększyć produktywność i wydajność ich pracy. 

    Nowe ładowarki Schäffer na targach EuroTier

Rosnące koszty energii sprawiają, że producenci maszyn poszukują innowacyjnych rozwiązań zmniejszających zużycie paliwa. Ładowarki pracują zwykle więcej niż ciągniki, a ich zakres działalności jest o wiele szerszy, dlatego muszą cechować się wysoką wydajnością i niezawodnością. Tutaj firma Schäffer proponuje swoje rozwiązania. Nowa ładowarka Schäffer 2028 posiada zoptymalizowany napęd jezdny, teleskopowy model 6680 T jest dostępny z przekładnią umożliwiającą jazdę z prędkością do 40 km/h, a model 9660 T wyposażono w nowy silnik, który sprawia, że jest najmocniejszą teleskopową ładowarką kołową na rynku.

Innowacyjne ładowarki Schäffer

Ładowarka 2028-2 jest wyposażona w nową elektroniczną przekładnię Schäffer Power Transmission (SPT) oraz opcjonalny tempomat, który automatycznie utrzymuje wybraną prędkość jazdy niezależnie od aktualnej prędkości obrotowej silnika. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas obsługi dozownika paszy, ścielenia słomy, mulczera lub zamiatarki.

Model 6680 T to jedna z najpopularniejszych kołowych ładowarek teleskopowych w ofercie firmy Schäffer. Ta sześciotonowa maszyna podnosi ładunek na wysokość 4,95 m i porusza się z prędkością do 40 km/h. Ogólna wydajność ładowarki została zwiększona o 8%, zmniejszono jej zużycie paliwa wraz z poziomem emisji spalin. Wersja przystosowana do prędkości drogowej 40 km/h standardowo posiada elektroniczny napęd SPT i tryb ecoMode, który automatycznie zmniejsza prędkość obrotową silnika, gdy maszyna osiąga prędkość maksymalną. Jest to kolejny krok dla uzyskania większej oszczędności paliwa.

Nowym okrętem flagowym w ofercie firmy Schäffer zostaje 13-tonowy model 9660 T-2 napędzany teraz silnikiem Deutz TCD 5.2 o mocy 130 kW (177 KM) lub 150 kW (204 KM). Ładowarka zapewnia imponujące możliwości, z udźwigiem maksymalnym do 5,3 t oraz wysokością podnoszenia 6,1 m. Poradzi sobie z każdym zadaniem związanym z przenoszeniem materiałów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.