[ATR] Technika Manitou Polskamustang

Nowe ładowarki Manitou MLA-T 533-145V+, Mustang AL708T

Data publikacji:

W siedzibie spółki Manitou Polska w Sękocinie Starym pod Warszawą odbyła się 13 lutego oficjalna prezentacja wprowadzanych na polski rynek nowych maszyn Manitou oraz Mustang. Obecni na spotkaniu dziennikarze prasy branżowej mogli zapoznać się z dwiema teleskopowymi ładowarkami przegubowymi - Manitou MLA-T 533-145V+ oraz Mustang AL708T, a także z kompaktowym terenowym wózkiem widłowym MC 18.

Podczas spotkania Wojciech Rzewuski, dyrektor zarządzający Manitou Polska, przypomniał historię spółki, obchodzącej w tym roku 10-lecie swojej działalności, ale kontynuującej już niemal 25-letnią obecność firmy Manitou na naszym rynku, która pierwsze kontakty z polskimi dystrybutorami maszyn podjęła już w roku 1994. Obecnie sieć dilerów w kraju obejmuje 24 partnerów, oddzielnych dla rolnictwa oraz budownictwa i przemysłu, a polska spółka obsługuje również rynki Czech, Słowacji i Węgier, na których lokuje łącznie porównywalną liczbę maszyn, jak w Polsce. W sumie firma na całym obszarze swojego działania dostarczyła klientom już 10 tys. maszyn.

Mocne w terenie

Ważącym ok. 8,5 t, 143-konnym modelem MLA-T 533-145V+ o udźwigu maks. 3,3 t i wysokości podnoszenia 5,2 m Manitou wraca po kilku latach przerwy do segmentu ładowarek przegubowych z wysięgnikiem teleskopowym, które pod pewnymi względami (m.in. manewrowość, widoczność na wszystkie strony) przewyższają sztywnoramowe nośniki teleskopowe i lepiej sprawdzają się w niektórych zastosowaniach. O ile MLA-T 533-145V+ to nowa konstrukcja, o tyle znajoma wydaje się 5,5-tonowa ładowarka Mustang AL708T o mocy 75 KM, udźwigu destabilizującym ponad 3,5 t i wysokości podnoszenia do ponad 5 m (z teleskopem). Nie bez powodu - jest to bowiem maszyna stanowiąca rozwinięcie udanego modelu AL708, tyle że z wysięgnikiem teleskopowym. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.