Nowości

Nowe ładowarki kompaktowe Mecalac serii MCL

Data publikacji:

Firma Mecalac wprowadza do swojej oferty nową gamę ładowarek kompaktowych. Seria MCL jest odpowiedzią producenta na zapotrzebowanie rynku na małe, wielofunkcyjne ładowarki przegubowe w branży rolniczej oraz budowlanej i z pewnością będzie też ważną częścią asortymentu firm wynajmujących sprzęt.

    Nowe ładowarki kompaktowe Mecalac serii MCL

    SONY DSC

Ładowarki kompaktowe przebojem zdobywają rynek, zapewniając wysoką uniwersalność zastosowań, łatwe manewrowanie i obsługę oraz bezpieczeństwo pracy. Nowa seria ładowarek firmy Mecalac to łącznie 6 modeli o masie od 1,74 do 2,85 t. Wśród nich znajdują się 4 modele z długim wysięgnikiem (standard), dostosowane do potrzeb segmentu rolniczego oraz 2 modele z krótkim wysięgnikiem, które sprawdzą się w budownictwie.

Napęd ładowarek stanowią 3. cylindrowe silniki marki Perkins o mocy 25 lub 49 KM, spełniające wymagania normy emisji spalin Stage V. Napęd hydrostatyczny na 4 koła z silnikami napędowymi na koła dostępny jest w wersji MCL2, z dwubiegową skrzynią i wałkiem napędowym w pozostałych modelach. Układ hydrauliczny zasilany pompą zębatą osiąga wydajność przepływu 30/60 l/min, maksymalne ciśnienie robocze wynosi tutaj niezależnie od wersji 207 barów. Wszystkie maszyny serii MCL będą dostępne w trzech wersjach: z zadaszeniem, z zadaszeniem składanym lub w wersji z kabiną oraz z szerokim wyborem osprzętu dodatkowego.

Wersje dla różnych zastosowań

Najmniejszą wersją ładowarki jest model MCL2, którego niewielkie rozmiary i silniki jazdy zintegrowane z kołami pozwalają na bardzo sprawne poruszanie się nawet w wąskich przestrzeniach.

Pomimo niewielkich gabarytów maszyna ta oferuje przyzwoite osiągi, do tego posiada wszystkie cechy dużych maszyn takie jak nowoczesne i ergonomiczne stanowisko operatora chronione przez zadaszenie.

Model MCL4 stanowi doskonały kompromis między kompaktową konstrukcją, a wydajnością podnoszenia, co sprawia, że to idealne rozwiązanie dla firm rentalowych. Tym bardziej że niska masa transportowa umożliwia również bezpieczne przewożenie maszyny na przyczepie drogowej.

MCL6 posiada cenne zalety swoich poprzedników, ale dysponuje jeszcze większą mocą. 49-konny silnik umożliwia osiąganie i utrzymywanie dużych prędkości na drodze, w opcji do nawet 30 km/h. Ważny jest przy tym duży przepływ hydrauliczny i szybkość działania, które pozwalają znacznie zwiększyć wydajność maszyny na placu budowy. Topowy model MCL8 to z kolei moc, duża wysokość wysypu i udźwig. Doskonale sprawdzi się więc w każdych warunkach. Podczas prac z załadunkiem jak i dedykowanym osprzętem hydraulicznym.

Warto wyróżnić modele MCL4+ / MCL6+, czyli wersje z krótkim ramieniem, przystosowane do specyficznych zastosowań zwłaszcza w sektorze budowlanym, oferują przy tym zwiększony udźwig maksymalny.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie od ładowarek wymaga się nie tylko mocy i wydajności roboczej, ale również komfortu użytkowania. Firma Mecalac dobrze rozumie zapotrzebowanie rynku w tym zakresie, nowe maszyny są wyposażone w technologie i funkcje wspomagające operatora w codziennej pracy.

Dzięki funkcji M-Drive operator może kontrolować prędkość maszyny za pomocą pedału nożnego przy wybranych obrotach silnika, Speed-control definiuje zakres prędkości, z którego można korzystać za pomocą pedału nożnego, w zależności od potrzeb. Dla lepszej optymalizacji wykorzystania maszyn Mecalac jest oferowany system MyMecalac Connected, który skróci czas niepotrzebnych przestojów i zapewni lepsze zarządzanie flotą.

W kwestii wyposażenia opcjonalnego można wybrać dodatkowe oświetlenie na wysięgniku, oświetlenie robocze w technologii LED, światło ostrzegawcze, dodatkowe wtyczki elektryczne, drugi i tylny przewód hydrauliczny, tempomat, zawory bezpieczeństwa, amortyzację wysięgnika, alarm cofania i zestaw poprawiający bezpieczeństwo na drodze. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.