Nowości

Nowe kultywatory NZ Extreme od Väderstad

Data publikacji:

Podczas ubiegłorocznych targów Agritechnica na stoisku firmy Väderstad można było zapoznać się z zupełnie nowymi kultywatorami zębowymi serii NZ Extreme 1250-1425. Nowoczesny projekt i zastosowanie materiałów najwyższej jakości gwarantują dużą wydajność i umożliwiają optymalne rozwiązania agronomiczne w gospodarstwie.

Nowe kultywatory NZ Extreme o szerokości roboczej od 12,5 do 14,25 m będą najszerszymi maszynami tego typu produkcji Väderstad oferowanymi na rynku europejskim. Väderstad opracował całkowicie nową konstrukcję maszyny, do produkcji, w której zastosował materiały o wysokiej wytrzymałości i jakości oraz zaimplementował wiele innowacyjnych rozwiązań. Precyzyjne dopasowanie do nierówności pola ma zapewnić pięciosekcyjna rama. Układ taki pozwala na bezpośrednią reakcję konstrukcji na zmiany ukształtowania pola i utrzymuje żądaną głębokość uprawy, dopasowując się do bieżących warunków. Nowatorski system przenoszenia ciężaru maszyny, projekt układu kół nośnych i solidna konstrukcja pozwalają uzyskiwać doskonałe rezultaty w czasie pracy maszyny. Firma Väderstad w swoich maszynach zastosowała także unikatowy system mocowania zębów zapewniający wysoką wytrzymałość obciążonych elementów roboczych. Opracowane rozwiązanie polega na zastosowaniu intensywnie wibrujących zębów przy zapewnieniu jednocześnie niezwykłej sztywności i wytrzymałości konstrukcji. Zęby kultywatorów NZ Extreme skutecznie rozbijają bryły ziemi i pozwalają na precyzyjne utrzymanie zadanej głębokości roboczej. Powierzchnia pola będzie więc idealnie wyrównana.

Po światowej premierze kultywatorów na targach Agritechnica producent zamierza w 2020 r. wypuścić na wybranych rynkach limitowaną serię demonstracyjną. Zabieg ten ma na celu wykazać wysoką jakość, wydajność i wytrzymałość maszyn w realnych warunkach użytkowania. Wszystkie sprzedawane maszyny są oczywiście poddawane rygorystycznym badaniom i atestacji przed wprowadzeniem na rynek. Po zakończeniu tego etapu, w 2021 r. ruszy już regularna produkcja i sprzedaż prezentowanych w Hanowerze modeli.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.