Aktualności

Nowe inwestycje Joskin

Data publikacji:

Mimo trudnych warunków makroekonomicznych firma Joskin uruchomiła szeroki front inwestycji realizowany we wszystkich zakładach produkcyjnych, w tym w Trzciance.

    Nowe inwestycje Joskin

    DCIM\101MEDIA\DJI_0034.JPG

W fabryce w Soumagne (Belgia) m.in. wybudowano nowy zbiornik o pojemności 41 m³ na azot do zasilania 5 stołów roboczych wycinarek laserowych, które pracują na 3 zmiany. W tym samym dziale zainstalowano dwie laserowe wycinarki światłowodowe o mocy 15 kW do grubszych blach o wymiarach 4 x 2 m. Do gięcia, oprócz nowej dwukierunkowej prasy automatycznej DAVI 3 m, instalowana jest nowa prasa krawędziowa 1000 t ze stołem o długości 9 m i całym osprzętem do precyzyjnego pozycjonowania elementów, a także systemem kontroli kąta gięcia.

W dziale cięcia zostanie zainstalowany trzeci laser do rur i profili. Poza tym, w sektorze spawania, do 14 już działających w Belgii i Polsce robotów dołączą 3 nowe, a do przechowywania wzorników i małych serii części do spawania przewiduje się automatyczne magazyny wieżowe. Dodatkowo w Soumagne rozbudowano budynki działów: konstrukcyjnego, zarządzania produkcją i IT, a poza tym spawalni czy warsztatów.

Z kolei w Trzciance w marcu rozpoczęto budowę hali magazynowej o powierzchni 12 tys. m² pomiędzy zakładem produkcyjnym a ocynkownią. Przeprowadzka pozwoli zoptymalizować transport wewnętrzny, poprawić organizację pracy i scentralizować magazyn półproduktów w jednym miejscu. W sumie zatrudnienie znajdzie tam ok. 40 osób. W planach jest również powiększenie terenu zakładu o ok. 9 ha.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.