Nowości Uprawa i siew

Nowe funkcje siewnika punktowego PP1451V od Kuboty

Data publikacji:

Siewnik punktowy PP1451V firmy Kubota, z ramą o zmiennej szerokości roboczej od 6 do 8 sekcji wysiewających, został poddany gruntownej modernizacji. Przeznaczony jest on do pracy w najtrudniejszych warunkach, a obecnie oferuje jeszcze większą stabilność i komfort operatora. Jest to zasługą nowego zestawu do dociążania ramy, który pozwala ponadto na optymalną penetrację rzędu siewu i pewną kontrolę głębokości aplikacji nasion.

    Nowe funkcje siewnika punktowego PP1451V od Kuboty

Kubota PP1451V oferowany jest teraz z ulepszonym zestawem do dociążania ramy, a komfort pracy i monitoring utrzymywanych parametrów są priorytetem. Nowe mocowanie manometru, umożliwia tutaj zawsze nieograniczony, bezpośredni wgląd w poziom ciśnienia powietrza.

Nowa jest również funkcja wyłączania aplikacji nawozu na połowie szerokości. Takie rozwiązanie pozwala skuteczniej i oszczędniej aplikować drogi nawóz, ma to szczególne znaczenie zwłaszcza na polach o nietypowych kształtach oraz podczas pracy na uwrociach. Ponieważ zmieniony napęd nie wymaga dodatkowej skrzyni biegów, zużycie oleju na silnik zostało zmniejszone do 10 l/min.

Bezpieczne użytkowanie i większa wydajność

Dla modelu PP1451V przewidziano wybór pomiędzy napędem mechanicznym poprzez wał przegubowo-teleskopowy, a hydraulicznym napędem wentylatora. W przypadku wykorzystania napędu hydraulicznego, silnik hydrauliczny został umieszczony bezpośrednio na wale wentylatora, eliminując konieczność stosowania pasa napędowego. Ta innowacja skraca zarówno czas, jak i koszty związane z konserwacją.

Zwiększona wydajność i zoptymalizowane rozmieszczenie nasion są rezultatem ulepszonej sekcji wysiewającej HD-II. Aby przyspieszyć proces napełniania, pojemność zbiornika na nasiona w siewniku HD-II została zwiększona o 5 l, osiągając ostatecznie 60 l. Zmieniony kanał opadania „Channel Extra" w rzędzie HD-II zapewnia jeszcze dokładniejsze rozmieszczenie nasion. Istnieje także opcja montażu dodatkowego czujnika w kanale, co umożliwia sprawniejsze monitorowanie nasion.

Czujnik Plantirium wykorzystuje zaawansowany system optyczny do precyzyjnego zliczania wszystkich rodzajów nasion, od rzepaku po słonecznik. Nie tylko wykrywa brakujące nasiona, ale także identyfikuje te podwójne. Operator może monitorować jakość pracy poprzez terminal, analizując każdy rząd osobno i otrzymując sygnał ostrzegawczy, gdy zbiornik na nasiona jest pusty.

Wśród japońskich producentów kwestie bezpieczeństwa i ergonomii użytkowania zawsze stawiane są na najwyższym miejscu. Tak też jest w przypadku siewnika Kuboty. Model PP1451V wyposażony jest w nowy stopień załadunkowy z platformą, który umożliwia łatwiejszy i bezpieczny dostęp do zbiornika nawozowego zarówno podczas załadunku, jak i konserwacji. Mechaniczny układ napędowy znajduje się teraz po prawej stronie, co ma również zapewnić lepszy dostęp. Zawsze pod ręką jest też nowa skrzynka narzędziowa, chroniąca worek do prób kręconych, urządzenie do wymiany tarcz wysiewających, szczotkę i instrukcję obsługi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.