Nowości

Nowe Disco od Claas

Data publikacji:

Na rynek wchodzą nowe kosiarki tylne Claas Disco z zawieszeniem bocznym, które od lata zastąpią m.in. obecne modele Disco 210, 250 i 290. Dziewięć zupełnie nowych maszyn o szerokości roboczej od 2,2 do 3,4 m, wyposażonych w wiele przydatnych rozwiązań, oparto na sprawdzonych belkach tnących Max Cut.

    kosiarka discomaszyna claasmaszyna claasczęści claas

Zobacz też: Orka bez pikniku

We wszystkich bocznych kosiarkach Disco zastosowano centralne zawieszenie nowej konstrukcji, które zapewnia równomierny nacisk na podłoże na całej szerokości roboczej. W tym rozwiązaniu duża sprężyna amortyzująca zamontowana jest pośrodku ramy maszyny, a linia siły odciążającej przebiega dokładnie przez środek ciężkości belki koszącej. Dzięki temu siła docisku jest równomiernie rozłożona na całej belce, co skutkuje wyrównanym cięciem i czystym pokosem.

Seria 10

Wśród nowości są trzy nowe kosiarki boczne z serii Disco 10 segmentu podstawowego - Disco 24, Disco 28 i Disco 32 o szerokości roboczej od 2,2 do 3 m, wyposażone w znane z rodziny Disco i sprawdzone tysiące razy belki Max Cut. Mimo niewielkiej masy kosiarki charakteryzują się solidną konstrukcją dzięki dodatkowemu wzmocnieniu stref narażonych na duże obciążenia i zoptymalizowaniu elementów mniej obciążonych, takich jak pokrywy zewnętrzne.

Kosiarki 3 serii Disco 10 mogą pracować przy nachyleniu do 45° w górę i 20° w dół. Mechaniczny system chroniący belkę natychmiast reaguje na kolizje, odchylając ją do tyłu (po cofnięciu maszyną belka wraca do pozycji roboczej).

W standardzie jest napęd z podwójną przekładnią, co pozwala na wyjątkowo wąską pozycję transportową i nowy kąt składania (95°). Skoki obciążenia tłumi mocny napęd pasowy, z pasami napinanymi pokrętłem, bez użycia narzędzi. Tak jak w poprzednich modelach, moc jest doprowadzana bezpośrednio z góry do wewnętrznego dysku tnącego. W lekkich pokosach prędkość WOM można zredukować z 540 do 480 obr./min, co znacznie zmniejsza zużycie paliwa. Łatwa jest również konserwacja maszyn. Belka tnąca jest bez problemu dostępna na całej szerokości roboczej. Noże są przykręcane śrubami lub mocowane w systemie szybkiej wymiany.

Seria 100

Nowe modele Disco 360 i 320 o szerokości roboczej 3 i 3,4 m mają zawieszenie boczne nowej konstrukcji, z centralnym odciążeniem belki tnącej przez sprężyny, które można regulować bez użycia narzędzi. Nowa seria Disco 100 ma także przekładnię WOM 1000 obr./min, zintegrowany system ochrony najazdowej i szybką wymianę nożyków. Wyposażona jest oczywiście w belkę tnącą Max Cut, zapewniającą wysoką wydajność pracy także przy niższej prędkości WOM.

Nowa pozycja transportowa z belką złożoną pod kątem 105°, ponad środkiem ciężkości, umożliwia bezpieczny transport nawet lżejszymi ciągnikami. Nowy siłownik hydrauliczny dwustronnego działania gwarantuje niezawodne i bezpieczne składanie nawet w pagórkowatym terenie. Zapewnia również amortyzację pozycji końcowej.

W serii dostępne są również cztery różne modele o szerokości roboczej od 2,2 do 3 m i pozycji transportowej 95°, wyposażone w kondycjonery palcowe lub walcowe. Disco 240 RC ma kondycjoner walcowy, a Disco 280 kondycjoner palcowy (model 280 C) lub walcowy (280 RC). Model Disco 320 C ma standardowo zintegrowany kondycjoner palcowy. We wszystkich modelach z kondycjonerem seryjnie montowany jest ogranicznik podnoszenia na uwrociach (w kosiarkach bez kondycjonera w opcji). Opcjonalny zestaw parkingowy pozwala na oszczędność miejsca i jednocześnie bezpieczne przechowywanie w pozycji transportowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 15/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.