Aktualności

Nowe centrum dystrybucji Kubota

Data publikacji:

Kubota rozpoczęła niedawno działalność w swoim nowym północnoeuropejskim centrum dystrybucji (NEDC) w holenderskim Alblasserdam. Inwestycja ta została zrealizowana w celu rozwinięcia większych możliwości montażowych i rozbudowania systemu logistycznego dla całego regionu. Poza tym firma Kubota ogłosiła utworzenie nowej spółki zależnej o nazwie Kubota Gianni Ferrari.

    Nowe centrum dystrybucji Kubota

    Od lewej: Shinichi Yamada, prezes BU Tractor Europe; Dai Watanabe, dyrektor i członek zarządu Kubota Corporation; Yuichi Kitao, prezes i dyrektor reprezentacyjny Kubota Corporation oraz Yasukazu Kamada, prezes Kubota Holding Europe.

Nowa inwestycja odpowiada na potrzeby rynku europejskiego, który poprzez zróżnicowane wymagania klientów staje się coraz bardziej konkurencyjny i wymagający. Dzięki bardzo dobrej lokalizacji w porcie Alblasserdam, bezpośrednio przy terminalu kontenerowym, NEDC ułatwi działalność importową i eksportową dla wyrobów pochodzących z Europy, Japonii, Stanów Zjednoczonych i Indii, a tym samym dystrybucję produktów Kubota.

Centrum Dystrybucyjne o powierzchni użytkowej ponad 32 tys. m² pozwala na montaż 3 tys. sztuk maszyn rocznie (początkowe zatrudnienie - 60 osób). Dzięki jego funkcjonowaniu firma spodziewa się usprawnić swoje wewnętrzne procesy oraz zmniejszyć koszty logistyczne i operacyjne. Warto dodać, iż samo uruchomienie NEDC wymagało od zespołu projektowego Kuboty ogromnego wysiłku ze względu na złożoność samego projektu, jak również wpływ czynników zewnętrznych, wywołanych pandemią Covid-19 i ciągłymi wyzwaniami w globalnym łańcuchu dostaw.

– Jestem przekonany, że NEDC odegra kluczową rolę w rozwoju i poprawie naszej europejskiej działalności. Mam nadzieję, że ten nowy obiekt może z powodzeniem przyczynić się do uczynienia Grupy Kubota wiodącą marką w branży na świecie, osiągając zadowolenie klientów poprzez doskonałą obsługę

– skomentował Yuichi Kitao, prezes Kubota Corporation.

Kolejne przejęcie

W skład nowo powołanej spółki o nazwie Kubota Gianni Ferrari wejdzie dział kosiarek włoskiego producenta Officine Bieffebi i jego spółka zależna Gianni Ferrari. Pozwoli to rozszerzyć  ofertę Kuboty w zakresie produktów Groundcare, skierowanych do profesjonalistów w takich sektorach jak pielęgnacja parków, stadionów i kształtowanie krajobrazu dla klientów indywidualnych.

Założona w 1979 r. firma Officine Bieffebi i Gianni Ferrari (działająca od 1989 r.) to pionierzy w dziedzinie kosiarek czołowych z koszem centralnym (CCFM), w segmencie średnich i dużych kosiarek profesjonalnych wysokiej klasy, na które popyt w ostatnich latach sukcesywnie rośnie. W szczególności maszyny sygnowane tymi znakami cieszą się dużą popularnością we Włoszech, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.
Linia produktowa kosiarek Kubota w Europie wykazuje zauważalny wzrost w segmencie profesjonalnym i konsumenckim dzięki wysokiej wytrzymałości i wydajności swoich produktów.

Jednak -  jak przekonuje producent - nowa spółka, Kubota Gianni Ferrari, będzie miała jeszcze większe możliwości rozwoju i produkcji sprzętu do pielęgnacji trawników w Europie, w tym bardzo pożądanego CCFM. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od spełnienia finalnych warunków, w tym uzyskania zezwolenia Golden Power (Golden Power to specjalne uprawnienie rządu włoskiego do ograniczenia lub wstrzymania bezpośrednich inwestycji zagranicznych - „FDI” - oraz transakcji korporacyjnych dotyczących włoskich aktywów strategicznych).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.