Nowości Maszyny zielonkowe

Nowa zgrabiarka taśmowa SaMASZ MRG 2-900

Data publikacji:

Jakość zebranej zielonki ma decydujący wpływ na uzyskiwaną wartość odżywczą wytwarzanej paszy. Firma SaMASZ wprowadza właśnie do swojej oferty nową zgrabiarkę taśmową MRG 2-900, która przeznaczona jest do pracy w wielkopowierzchniowych gospodarstwach rolnych oraz dla firm świadczących usługi rolnicze. Jej duża szerokość robocza, umożliwiająca zgrabienie w pojedynczy wał znacznej ilości materiału, zapewnia jednocześnie wysoką efektywność działania z zachowaniem wymaganej czystości paszy.

    Nowa zgrabiarka taśmowa SaMASZ MRG 2-900

Nowa zgrabiarka SaMASZ-u posiada innowacyjne rozwiązania z autorską konstrukcją podbieracza krzywkowego, połączoną z przenośnikami taśmowymi. Takie rozwiązanie gwarantuje skuteczne podbieranie każdego rodzaju materiału niezależnie od jego długości oraz umożliwia dostosowanie wałków pokosu pod kolejne maszyny z łańcucha zbioru. Możliwe jest tutaj osiągnięcie bardzo wysokich prędkości roboczej, co pozwala na zwiększenie efektywności zbioru. Dodatkowo zgrabiarkę Falca 2-900 wyposażono w amortyzowaną rolkę dogniatającą, która zapewnia płynny przepływ materiału oraz daje możliwość regulacji położenia względem podbieracza.

Własny układ hydrauliczny

Ważną zaletą prezentowanej zgrabiarki jest jej niezależny układ hydrauliczny. Napęd transporterów oraz podbieraczy odciąża hydraulikę ciągnika, co pozwala na zwiększenie wydajności pracy. Zastosowanie odciążenia hydropneumatycznego redukuje natomiast nacisk maszyny na podłoże, co pozytywnie wpływa na stan zbieranego materiału roślinnego. Regulacja następuje za pomocą innowacyjnego układu hydraulicznego maszyny.

Prace przy zbiorze znacząco ułatwia także przenośnik taśmowy. Dzięki niemu możliwy jest transport skoszonego materiału w wybranym przez operatora kierunku, co pozwala na optymalne dopasowanie do posiadanego przez każdego rolnika parku maszynowego. Zaczep zgrabiarki to rozwiązanie o dużym zakresie skrętu ±90° oraz stałym kącie WPT pomiędzy sprzęganą maszyną a ciągnikiem. Umożliwia łatwe manewrowanie nawet w trudnych warunkach terenowych.

Sterowanie zgrabiarką jest niezwykle proste i intuicyjne. Jej obsługa odbywa się poprzez 7-calowy, przejrzysty panel sterujący, który pozwala na obsługę wszystkich funkcji z poziomu kabiny ciągnika. Standardowe wyposażenie zgrabiarki obejmuje ponadto hamulec pneumatyczny, rolki podporowe, odciążenie hydropneumatyczne, stopy podporowe, wał napędowy WPT, a także tablice ostrzegawcze z oświetleniem drogowym LED. Opcjonalnie maszynę można doposażyć w talerze ślizgowe oraz system oświetlenia roboczego. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.