Nowości Maszyny zielonkowe

Nowa zgrabiarka pick-up AIR 500 T od firmy SIP

Data publikacji:

Firma SIP ze Słowenii to dobrze znany w Polsce producent, który od kilkudziesięciu lat dostarcza nowoczesnych i trwałych maszyn rolniczych. Program produkcji obejmuje przede wszystkim maszyny zielonkowe, wśród których „specjalnością zakładu” są m.in. kosiarki dyskowe. Słoweński producent wprowadził jednak na rynek nową zgrabiarkę pick-up AIR 500 T. Urządzenie jest doskonale dostosowane do wszystkich rodzajów terenu.

Powstała we współpracy z austriacką firmą Reiter maszyna (szerokość robocza w zakresie 5,55-6,45 m, szerokość wału pokosu - 0,6-1,5 m) wyposażona została w specjalnie opracowaną konstrukcję ramy transportowej z kółkami umieszczonymi blisko urządzenia podnoszącego. Układ hydrauliczny na ramie transportowej obraca maszynę z pozycji transportowej do pozycji roboczej (z prawej na lewą stronę ciągnika). Wariant obracania urządzenia podnoszącego o 15° gwarantuje precyzyjne zbieranie świeżo skoszonej trawy. Nowa zgrabiarka stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich rodzajów użytków zielonych, słomy i resztek pożniwnych - do pracy wymaga ciągnika o mocy ok. 120 KM (zalecany przepływ oleju - 60 l/min). Ważąca ok. 4150 kg maszyna może pracować z prędkością roboczą do 20 km/h (wydajność - do 10 ha/h).

Produkty wysokiej jakości

Firma SIP powstała w 1954 r. Przedsiębiorstwo skupia się na realizowaniu potrzeb oraz sugestii swoich klientów. Asortyment skierowany jest zarówno do profesjonalnych gospodarstw, jak i mniejszych. Wieloletnie badania i doświadczenie firmy na rynku stanowią gwarancję tworzenia produktów wysokiej jakości. Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma odświeżyła design produktów oraz zrezygnowała z produkcji kosiarek bębnowych, skupiając się na innych maszynach do zbioru zielonek.
Firma produkuje w ciągu roku ok. 6,5-7 tys. maszyn. Na rynku polskim w zeszłym roku sprzedano ok. 30 sztuk, natomiast w obecnym ok. 50. – Zainteresowanie jest duże i klienci, którzy mają nasze maszyny, są mile zaskoczeni. Miło słyszeć, że produkt spełnia ich oczekiwania. Wiadomo, że póki co wyniki sprzedaży nie są oszałamiające, ale jesteśmy na etapie tworzenia własnej sieci sprzedaży - poszukujemy zwłaszcza dilerów w Polsce południowo-wschodniej – mówi Patrick Van Melick, dyrektor sprzedaży na Polskę, SIP.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.