Nowości Przyczepy rolnicze

Nowa wersja przyczepy Krone GX

Data publikacji:

Firma Krone zaprezentowała nową wersję przyczepy GX, która na sezon 2022/2023 w standardzie wyposażona jest w sztywne burty. W ten prosty sposób uzyskuje się większą ładowność przy jednoczesnym wysokim komforcie obsługi.

    Nowa wersja przyczepy Krone GX

    Nowa wersja przyczepy GX to innowacyjna konstrukcja, która została wyróżniona za funkcję Exact Unload, która pozwala na opróżnianie przyczepy z jednakową szybkością, proporcjonalną do długości zacisku.

Sztywne burty są dostępne obok dostępnych już wersji hydraulicznych z teleskopowymi przedłużeniami. Warto tutaj nadmienić, że modele ze sztywnymi bokami, wprowadzone na rynek jesienią 2021 r. dla klientów w sektorze paszowym, rolnym, ogrodniczym i leśnym, sprawdziły się bardzo dobrze, a popyt na tę specyfikację stale rośnie. Ważnymi zaletami sztywnych burt są też o 600 kg niższa masa własna oraz zamontowana w tylnej części przyczepy klapa, która otwiera się szerzej niż w modelach z burtami wysuwanymi hydraulicznie. Cecha ta jest szczególnie przydatna podczas załadunku palet lub bel słomy od tyłu przyczepy.

Oprócz tego przyczepa GX ze sztywnymi bokami oferuje wszystkie tradycyjne funkcje zapewniające komfort, dzięki którym ten model jest uniwersalny do użytku przez cały rok. Wyposażony został w opatentowane podwozie z pojedynczą ramą i pochylone błotniki, które sprawiają, że przewożony materiał nie ma możliwości zastojów. Ponadto gładkie boki GFP zapewniają minimalny opór podczas rozładunku. Udogodnieniem w pracy operatora jest przezroczysta, ruchoma ściana czołowa pozwalająca obserwować operację napełniania. Taśma podłogowa wykonana jest z bardzo wytrzymałego materiału.

Swobodnie porusza się w kierunkach przód/tył, a jej stały naciąg wyklucza efekt wybrzuszania podczas pustych zaciągów. Z drugiej strony, sprężystość zastosowanego materiału sprawia, że przyczepa sprawdzi się również podczas zbioru warzyw i ziemniaków, bez ryzyka uszkodzeń mechanicznych wrażliwych ich powierzchni. Prezentowana zabudowa przyczepy GX jest więc odpowiedzią firmy Krone na rosnące zainteresowanie hodowców roślin i warzyw, którzy potrzebują sprawdzonych i komfortowych rozwiązań w przyczepie ogólnego przeznaczenia.

Nagradzana innowacja

Nowa wersja przyczepy GX to innowacyjna konstrukcja, która została wyróżniona za funkcję Exact Unload, pozwalającą na opróżnianie przyczepy z jednakową szybkością, proporcjonalną do długości zacisku. Przykładowo, podczas uruchamiania zacisku operator wprowadza odpowiednią długość do skrzynki kontrolnej, następnie automatycznie regulowana jest prędkość rozładunku w zależności od prędkości jazdy ciągnika. Gdy załadunek dotrze do końca wstępnie ustawionej długości, cały materiał został rozładowany. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.