[ATR] Nowości Fliegl

Nowa wersja oprogramowania Fliegl Trailer Control

Data publikacji:
Nowa wersja oprogramowania Fliegl Trailer Control

Fliegl Agrartechnik po raz kolejny ustanawia nowy standard łatwości obsługi sterowania przyczepą - wywrotką za pomocą innowacyjnego systemu FTC. Ta przełomowa technologia integruje w sobie różnorodne funkcje, które podnoszą kontrolę nad maszynami Fliegl na zupełnie nowy poziom. Oprogramowanie FTC jest obecnie dostępne na rynku, zapewniając rolnikom i firmom transportowym niezawodne oraz efektywne narzędzie do zarządzania ich przyczepami  oraz osprzętem.

Fliegl Trailer Control został specjalnie stworzony przez firmę Fliegl Agrartechnik, aby w maksymalny sposób uprościć i usprawnić obsługę przyczep wywrotek. Dzięki FTC, rolnicy i firmy transportowe mogą łatwo kontrolować proces wywrotu, jednocześnie zwiększając poziom bezpieczeństwa oraz precyzji. FTC korzysta z zaawansowanego bloku hydraulicznego wyposażonego w technologię Load Sensing, co pozwala na zmniejszenie ilości węży i połączeń. To z kolei umożliwia szybszą i bezpieczniejszą pracę, minimalizując ryzyko popełniania błędów operacyjnych. Co więcej, FTC oferuje różnorodne opcje sterowania: użytkownicy mogą obsługiwać go za pomocą przyjaznego interfejsu Isobus lub panelu sterowania, dostosowując go do swoich indywidualnych potrzeb.

 Stały monitoring procesu

System FTC zapewnia stałe monitorowanie dzięki czterem zintegrowanym czujnikom w przyczepie wywrotki. To rozwiązanie gwarantuje precyzyjną i niezawodną kontrolę całego procesu wywrotu. W trybie automatycznym możliwe jest niemal całkowicie automatyczne przekręcenie przyczepy za pomocą prostego naciśnięcia przycisku. A jak to działa? System otwiera tylną klapę, kipuje ładunek i wykonuje dodatkowe pchnięcie, aby zapewnić pełne opróżnienie przyczepy. Następnie wózek przesuwny wraca do pozycji wyjściowej, a tylna klapa zamyka się. Warto zaznaczyć, że dla usług wynajmu dodatkowym atutem jest zintegrowany licznik ładunku. Ponadto, monitoring zabezpieczenia ładunku jest realizowany przez specjalne czujniki, które zapobiegają kolizjom tylnego zabezpieczenia ładunku z tylną klapą. 

System FTC umożliwia również obsługę dodatkowych funkcji ASW jak ustawienie dyszla, podnoszenie  i przesunięcie osi, regulacja wysokości podnoszenia z przodu i obsługa oświetlenia roboczego. Dzięki FTC eliminowane jest ryzyko błędów operacyjnych i znacząco ułatwiona jest obsługa. Bez tego systemu wszystkie etapy musiałyby być wykonywane ręcznie i w odpowiedniej kolejności, co zwiększałoby też ryzyko uszkodzenia pojazdu. Potencjalny błąd ludzki na każdym etapie procesu jest w prosty sposób eliminowany.

Kolejną zaletą FTC jest integracja systemu sterowania VarioSens, który odpowiedzialny jest za obsługę osprzętu przyczepy wywrotki. Moment obrotowy jest w tym przypadku monitorowany przez specjalny czujnik, co pozwala na precyzyjne sterowanie funkcjami rozrzucania. VarioSens może być także używany do obsługi innych rodzajów osprzętu, takich jak pasy i śruby przenoszące. Podsumowując: Fliegl Trailer Control to nowoczesne narzędzie do kompleksowego sterowania różnym osprzętem przyczepy wywrotki. Wyróżnia się prostotą obsługi i precyzją działania, i taki jest cel firmy Fliegl Agrartechnik.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.