[ATR] Nowości apvbrony

Nowa wersja brony chwastownika VS 300 M1 firmy APV

Data publikacji:

Już od kilku lat ta firma oferuje urządzenia do mechanicznego zwalczania chwastów, takie jak brona chwastownik VS. Seria tych maszyn składała się z bron VS 600, VS 750, VS 900 oraz VS 1200, o różnej szerokości roboczej. Jednak producentowi zależało na tym, by zaoferować innowacyjną technikę bronowania dla maszyn o mniejszej szerokości roboczej.

Nowymi wyrobami w ofercie firmy APV są brony VS 150 M1 oraz VS 300 M1 o szerokościach roboczych odpowiednio 1,7 i 3,2 m, które na rynku dostępne są od wiosny 2020 r. Ze względu na pandemiczne realia do tej pory nie były one zaprezentowane polskim rolnikom. Podczas targów w Bednarach po raz pierwszy na stoisku APV będzie zaprezentowana brona chwastownik VS o szerokości roboczej 3 m.

Zasada działania systemu sprężyn amortyzujących zęby jest dokładnie taka jak w przypadku szerszych wersji brony VS. Dzięki temu brona precyzyjnie kopiuje profil podłoża, a niezależnie od poziomu uniesienia zębów ich nacisk na glebę pozostaje stały.

Pozwala to na używanie brony do odchwaszczania redlin takich upraw, jak marchew, ziemniaki, por itp, przy czym redlina zachowuje swój pierwotny kształt. Nacisk zębów może być zredukowany do ich masy własnej. Możliwe jest również całkowite podniesienie wszystkich zębów. Standardowo regulacja zębów o średnicy 8 mm i rozstawie zębów co 35 mm odbywa się hydraulicznie.

Ruch zęba m.in. dzięki naciskowi sprężyny i sposobie jego mocowania jest ograniczony jedynie do kierunku góra - dół. Oznacza to, że zęby pracują na wyznaczonym torze i nie dochodzi do ich ugięcia bocznego nawet na nierównościach, co gwarantuje wykonanie prac na całej powierzchni pola. Praca brony w delikatnych uprawach czy  tzw. bronowanie ślepe jest tym samym znacznie łatwiejsze.

Brony VS 150 M1 oraz VS 300 M1 można stosować jako urządzenie montowane z przodu, jak i z tyłu ciągnika, co umożliwia wykonywanie kilku czynności roboczych jednocześnie. Na życzenie producent wyposaża bronę w dodatkowe akcesoria, jak nakładki na zęby z węglika spiekanego czy mechanizm blokowania zębów, a dobór odpowiednich akcesoriów umożliwia osiągnięcie jeszcze dokładniejszego rezultatu bronowania.

Dodatkowo na bronie można nabudować siewnik pneumatyczny (PS120-300) lub multidozownik (MDP100), dzięki czemu podczas procesu bronowania można jednocześnie m.in. wysiewać różne nasiona roślin poplonowych.

Od wiosny 2021 r. firma APV Polska eksponuje pokazową wersję brony chwastownik VS 300 M1, która potwierdziła swoją skuteczność w uprawie różnych ziół, tytoniu, truskawek, czosnku i warzywach uprawianych na redlinach, jak ziemniak i cebula.

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.