[ATR] Nowości DAL-BO

Nowa wersja „Boogie” wału  Dal-Bo MaxiRoll

Data publikacji:

Nowa wersja „Boogie” wału nożowego MaxiRoll firmy Dal-Bo to udoskonalenie przeznaczo­ne specjalnie dla lekkich gleb piaszczystych. Przy „normalnym” rozkładzie pierścieni na wał­ku narzę­dzie może się rozkołysać przy wysokiej prędkości jazdy - poprzez otwarty system „Boogie”, w połączeniu z nowo opracowanymi pierścieniami Cross­­Combi o średnicy 600 mm, narzędzie pozostaje spokojne i stabilne nawet przy prędkościach prze­kracza­jących 15 km/h. Tak zapewnia producent.

MaxiRoll to wał systemowy, który można wyposażyć m.in. w różne warianty pierścieni odlewanych. W połączeniu z poprze­dzającym wałem nożowym oraz wytrzymałymi i ważącymi ok. 800 kg/m pierścieniami Cross­Combi (600 mm), poprzez „podwójny efekt” ostrych noży w połączeniu z ciężkimi, ostro zakoń­czo­nymi pierścieniami odlewanymi możliwe jest efektywne zwalczanie omacnicy prosowianki. Jak twierdzi producent, ściernisko zostaje zmiażdżone, zaś szkodnik pozbawiony tym samym możli­wości przezimowania.
Sercem maszyny jest otwarty wał nożowy o średnicy 350 mm, który jest wyposażony w 6 zestawów noży tnących. Są one wykonane ze specjalnie hartowanej stali borowej, a ich żywotność wynosi co najmniej 3000 ha. Wał nożowy o masie 1400 kg może zostać obciążony hydraulicznie, aby zwiększyć nacisk na glebę. Jak podaje firma Dal-Bo, dzięki dużym pręd­ko­ściom roboczym można osiągać przy szerokości 6,3 m bez problemu 7-10 ha/h. Zużycie paliwa wynosi znacznie poniżej 5 l/ha.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.