Nowa przyczepa zbierająca Strautmann Magnon CFS 8

Data publikacji:
Nowa przyczepa zbierająca Strautmann Magnon CFS 8

Seria przyczep zbierających Magnon CFS jest dostępna w ofercie firmy Strautmann od 2019 r. Na przyszły sezon, niemiecki producent rozszerza swój asortyment o trzy nowe modele z serii 8, które lokowane są w niższym segmencie Premium. Wyróżniają się one nie tylko kompaktowymi wymiarami, ale także ulepszonym wyposażeniem już w standardzie.

Nowa, mniejsza seria Magnon CFS 8 jest przeznaczona dla gospodarstw rolnych i usługodawców o wysokich wymaganiach względem jakości. Zawiera trzy modele: 8-370 (36 m³) , 8-410 (40 m³) i 8-450 (44 m³) wyposażone w sprawdzony podbieracz Flex-Load Pick-up, zespół tnący Exact-Cut oraz hydraulicznie odchylaną ścianę czołową.

Zaawansowane rozwiązania

Podbieracz Flex-Load o szerokości 2,25 m posiada napęd łańcuchowy i zapewnia bardzo dobre dopasowanie do podłoża. Cechuje się długą żywotnością, a w razie potrzeby jego zęby można łatwo wymieniać. Regulacja wysokości roboczej możliwa jest poprzez otwór na kołach kopiujących. W przypadku prac na wilgotnym lub nierównym terenie istnieje możliwość zastosowania opcjonalnej rolki umieszczonej za podbieraczem, która zapewnia optymalne dopasowanie do podłoża. Kolejnym usprawnieniem serii CFS 8 jest zmiana rolki nad podbieraczem. Obecnie znajdują się w tym miejscu dwie rolki o większej średnicy i lepszej przyczepności. W ten sposób uzyskano doskonały przepływ zbieranego materiału roślinnego i zwiększono wydajność ładowania w różnych warunkach.

Zastosowany rotor ma szerokość 2,1 m, po obu jego stronach umieszczono ślimaki o szerokości 25 cm. Napęd rotora zapewnia przekładnia w kąpieli olejowej z układem planetarnym, która dzięki wysokim obrotom daje niskie obciążenie momentu obrotowego podzespołów. Rozwiązanie to z pewnością wydłuża okres bezawaryjnej eksploatacji podzespołów.

Zespół tnący Exact-Cut zawiera 44 noże tnące i umożliwia teoretyczną długość cięcia 35 mm. Noże z dwustronnym ostrzem posiadają system zabezpieczający przed przypadkowym uszkodzeniem w postaci punktowego zaczepu z automatycznym powrotem. Nie wymagają przy tym większych zabiegów konserwacyjnych.

Skrzynia ładunkowa ma szerokość 2,25 m i jest malowana proszkowo. Stalowa podłoga zgarniająca składa się z 4 wpuszczonych, okrągłych łańcuchów o wymiarach 10x31 mm i o wytrzymałości po 13 t każdy. Ściana czołowa jest oczywiście regulowana hydraulicznie. Podczas załadunku odchyla się w stronę przestrzeni ładunkowej, zapewniając lepsze zagęszczenie materiału, przy wyładunku automatycznie odchyla się do tyłu, umożliwiając tym samym szybkie i dokładne wysuwanie ładunku.

Komfort użytkowania

Dwie mniejsze przyczepy Magnon CFS, czyli modele 8-370 i 8-410 są standardowo wyposażone w podwozie Tandem typu Boogie z ogumieniem do rozmiaru 800/45 R 26.5. Charakteryzują się dużym skokiem osi i dobrym komfortem jazdy. Opcjonalnie dostępne jest natomiast hydrauliczne podwozie tandemowe dające maksymalną stabilność na zakrętach i zboczach.

Może być wyposażone w ogumienie o wymiarach 800/45 R 30.5. Hydrauliczne podwozie jest standardem w wersji Magnon CFS 8-450, lecz tutaj istnieje też opcja zastosowania najbardziej zaawansowanego technicznie podwozia Tridem, z dopuszczalnym naciskiem na osie 27 t, elektronicznym wymuszonym układem kierowania i osią podnoszoną.

Komfort użytkowania to również zasługa obsługi przyczepy poprzez terminal Isobus z ekranem 5,7” i intuicyjnym menu z licznymi automatycznymi funkcjami. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.