Technika

Nowa owijarka Tanco 1400-V

Data publikacji:

Irlandzka firma Tanco wprowadziła nową owijarkę 1400-V wyposażoną w system automatycznego załadunku, dzięki któremu maszyna rozpoznaje bele i sama je podbiera bez udziału operatora, który nie musi już ręcznie uruchamiać tej funkcji.

W trybie automatycznym wystarczy tylko odpowiednio podjechać pod belę, która zostanie podebrana bez potrzeby wykonywana przez kierowcę jakiejkolwiek czynności. Dzięki funkcji autostart automatycznie rozpocznie się także proces owijania, a po jego zakończeniu bela zostanie również samoczynnie wyładowana.

Dzielony stół

Oprócz funkcji samozaładunku szczególną cechą owijarki 1400-V, tak samo zresztą jak i poprzedniego, cenionego przez użytkowników modelu 1400-EH, jest opatentowany dzielony stół do owijania, który umożliwia jednoczesny załadunek i wyładunek beli. W innych owijarkach tego typu do podebrania lub rozładunku beli przechylany jest zwykle cały stół, natomiast w rozwiązaniu Tanco w odpowiednią stronę przechyla się niezależnie tylko przednia lub tylna część stołu.
Nowa maszyna umożliwia owijanie bel o średnicy do 1,5 m i masie do 1400 kg. Ma zmodernizowaną konstrukcję wieżową z dwoma satelitarnym ramionami zakończonymi aluminiowymi podajnikami folii (o szerokości 750 mm), obiegającymi stół z prędkością od 30 obr./min (zalecana) do maksymalnie 35 obr./min, co zapewnia szczelne i szybkie pokrycie beli folią. Do współpracy wymaga przepływu oleju od 30 do 60 l/min i ciśnienia roboczego 180 barów oraz zasilania 12 V.
W standardzie jest m.in. nowy szybki teleskopowy zespół startu-odcinania folii, bezpośredni napęd ramion satelitarnych, proporcjonalne sterowanie hydrauliczne, czujnik pęknięcia folii, a w opcji - ustawiacz bel w pionie.

SS

fot. frmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.