Nowości

Nowa opona Trelleborg TM1 Eco Power napędza przyszłość rolnictwa

Data publikacji:

Firma Trelleborg wyznacza coraz wyższe standardy branżowe w rolnictwie, wprowadzając na rynek najnowszą i najbardziej ekologiczną oponę. Model Trelleborg TM1 Eco Power jest wykonany w 65% z materiałów pochodzących z recyklingu i biomateriałów, jest przeznaczony zarówno do ciągników tradycyjnych, jak i elektrycznych. Według zapowiedzi producenta, opona będzie zaprezentowana już wkrótce na zbliżających się targach Agritechnica 2023 w Hanowerze.

    Ekologiczna opona TM1 Eco Power

    Ekologiczna opona TM1 Eco Power.

Nowa opona TM1 Eco Power jest wynikiem wielkiego zaangażowania firmy Trelleborg w bardziej produktywną i zrównoważoną przyszłość rolnictwa. Celem jest tutaj zmniejszenie zależności od paliw kopalnych oraz zwiększenie obiegu zamkniętego produktów, przy jednoczesnej znacznej poprawie wydajności operacyjnej. TM1 Eco Power nie tylko wiec przyczynia się do zrównoważonego gospodarowania zasobami, ale także wyróżnia się wyjątkowo niskimi oporami toczenia, umożliwiając dłuższe wykorzystanie akumulatora pojazdu i niskie zużycie energii.

– Wyznaczamy nowe standardy w zakresie opon poprzez wprowadzenie zaawansowanych rozwiązań. Rolnictwo przechodzi obecnie poważną transformację, wymagającą większego zrównoważonego rozwoju i produktywności. Odpowiadamy na to wezwanie, zaczynając od naszej TM1 Eco Power, najbardziej ekologicznej opony – mówi Alessio Bucci, starszy menedżer ds. marketingu produktów w Yokohama TWS.

Owocna współpraca z firmą Fendt

Opona TM1 Eco Power została zaprojektowana wspólnie z partnerem OE firmą Fendt specjalnie dla nowej generacji ciągników elektrycznych e107 Vario. Maszyny te w standardzie wyposażone są w opony w rozmiarze 280/70R16 na przedniej osi oraz 380/70R24 na tylnej. Podczas prowadzonych testów wykazano, że innowacyjna konstrukcja opony i jej właściwości samoczyszczące zapewniają doskonałą przyczepność na twardej glebie i dodatkowo poprawiają komfort pracy operatora. Koncentrując się jednak na wydajności i efektywności energetycznej, opona TM1 Eco Power zapewnia znacząco niski opór toczenia w pojazdach napędzanych paliwem, jednocześnie wydłużając żywotność akumulatorów ciągników, jeszcze bardziej zmniejszając wpływ na środowisko przy maksymalizacji wydajności pracy.

Premiera nowej opony TM1 Eco Power odbędzie się podczas dedykowanej konferencji prasowej na targach Agritechnica 2023. Na stoisku firmy będzie można również porozmawiać z ekspertami firmy Trelleborg w zakresie najlepszych rozwiązań opon do zastosowań w rolnictwie.

Opona MPT100 do wielozadaniowych pojazdów terenowych

Nowością w ofercie firmy Trelleborg są również: opona MPT100 ProgressiveTraction opracowana dla wielozadaniowych pojazdów terenowych oraz system adaptacyjnego zarządzania oponami (ATMS), będący inteligentnym rozwiązaniem wspomagającym ekonomiczne aplikacje rolnicze. System ATMS pozyskuje w czasie rzeczywistym dane o oponach i zapewnia najwyższą wydajność ciągnika za pośrednictwem czujników zamontowanych na zintegrowanym wsporniku opony. Podczas pracy rolnik jest na bieżąco informowany, jak w każdej operacji w pełni zoptymalizować konfigurację ciągnika, aby uzyskać optymalne wyniki. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.