Nowości

Nowa opona rolnicza KLEBER Topker IF

Data publikacji:

Nowa gama KLEBER Topker IF została zaprojektowana do wszechstronnego użytku w maszynach rolniczych o mocy powyżej 200 KM. Opony zapewniają optymalny stosunek jakości do ceny, jednocześnie oferując wszystkie zalety karkasu stworzonego w standardzie IF (Improved Flexion). Gama rolnicza KLEBER Topker IF na rok 2021 obejmuje pięć rozmiarów na przednią oś oraz sześć rozmiarów na tył.

W porównaniu do zwykłego ogumienia nowe opony KLEBER dzięki karkasowi w standardzie IF oferują o 20 proc. wyższą nośność przy tym samym ciśnieniu lub taką samą nośność przy ciśnieniu niższym o 20 proc. Oznacza to, że rolnicy mogą wykorzystywać maszyny z większą masą i cięższymi narzędziami, a także używać na polu sprzętu, który dzięki pracy przy niższych ciśnieniach będzie wywierać mniejszy nacisk na podłoże. W efekcie przełoży się to na mniejsze ugniatanie gleby, poprawę plonów oraz wyższą produktywność.

Przykładowo, przewożąc obciążenie 10 000 kg na tylną oś, KLEBER Topker IF umożliwia rolnikom pracę przy ciśnieniu o 0,2 bara niższym niż standardowy KLEBER Topker (w wersji bez konstrukcji IF). Alternatywnie przy ciśnieniu 1 bar KLEBER Topker IF może przenosić dodatkowe 765 kg ładunku, co daje wzrost o 18 proc. i umożliwia przenoszenie cięższych narzędzi bez negatywnego wpływu na zagęszczenie gleby.

Dodatkowo opony KLEBER Topker IF zapewniają lepsze panowanie nad pojazdem i wyższy poziom komfortu pracy kierowcy. Niższe ciśnienie pozwala bowiem zwiększyć przyczepność nawet o 15 proc. w porównaniu ze standardową oponą. Standard IF (Improved Flexion) oznacza lepsze uginanie się opony przeznaczonej na koło ciągnika rolniczego, w której karkas jest bardziej odporny niż w standardowej oponie rolniczej.

Bieżnik opony KLEBER Topker IF zapewnia najbardziej optymalną powierzchnię kontaktu z podłożem. Odstępy między żebrami zapewniają maksymalną przyczepność w każdych warunkach, zaś żebra zachodzą na siebie w środkowej części bieżnika, aby zachować komfort kierowcy i zmniejszyć wibracje przenoszone na maszynę podczas jazdy po drodze. Dodatkowo konstrukcja bieżnika między żebrami z tradycyjnym wzorem w kształcie rombu KLEBER zapewnia bardzo dobre właściwości samooczyszczania i pozwala utrzymać przyczepność w trudnych warunkach terenowych.

Opony z gamy KLEBER Topker IF będą dostępne w następujących rozmiarach:

  • przód

IF 600/65 R28; IF 600/70 R28; IF 600/70 R30; IF 650/65 R34; IF 650/60 R34

  • tył

IF 650/85 R38; IF 800/70 R38; IF 650/75 R38; IF 710/70 R38; IF 710/70 R42; IF 710/75 R42

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.