Nowości Ładowarki i Ładowacze czołowe

Nowa oferta ładowarek przegubowych Manitou

Data publikacji:

W 2022 r. Grupa Manitou rozszerzyła swój asortyment ładowarek przegubowych do 22 modeli. Nowe produkty dostępne są pod markami Gehl AL (Articulated Loader) i Manitou MLA (Manitou Loader Articulated) i oferują udźwig od 700 kg do 1,5 t, przy wysokości podnoszenia od 2,5 m dla wersji z krótkim ramieniem oraz do 3,07 m w przypadku długiego ramienia.

    Nowa oferta ładowarek przegubowych Manitou

Nowe ładowarki Manitou przeznaczone są do pracy w szerokim spektrum zastosowań od rolnictwa, poprzez budownictwo, aż po utrzymanie infrastruktury miejskiej. Dodatkowo, szeroki wybór akcesoriów Manitou obejmuje ponad 100 pozycji katalogowych i zawiera m.in. łyżki, widły i chwytaki do bel, równiarki oraz świdry. Uniwersalność ładowarek znacząco przez to wzrasta.

Moc silnika w ładowarkach Manitou została dostosowana do każdego modelu i tak dla serii 2 i 3 jest to jednostka o mocy 25 KM, natomiast dla serii 4 i 5 odpowiednio 48 KM. Silniki spełniają wymagania normy Stage V. Wszystkie wersje posiadają przekładnię hydrostatyczną zapewniającą większą wydajność pracy. Modele Manitou MLA 2-25H i Gehl AL 230 są wyposażone w silnik hydrauliczny przy każdym kole. Dzięki temu rozwiązaniu są jeszcze bardziej zwrotne w każdym terenie. Także transport ładowarek pomiędzy docelowymi miejscami ich pracy nie sprawi kłopotu. Ładowarki można bowiem sprawnie przewozić na przyczepie o dmc 3500 kg. Wystarczy więc prawo jazdy kat. B.

Kompaktowa konstrukcja

Grupa Manitou dążyła do tego, aby jej nowe maszyny były jeszcze bardziej przyjazne użytkownikowi i łatwiejsze w obsłudze. Założeniem było zachowanie dużej wydajności w zwartej i kompaktowej ładowarce. Aby tego dokonać, w serii 3 i 4 silnik umieszczono wzdłuż podwozia, a pokrywę maski skrócono. Zmniejszono też wymiary podwozia. Ładowarki przy szerokości od 1,1 m mają wysokość od 2,14 do 2,29 m. Manewrowanie nawet w ciasnych przestrzeniach zostało ułatwione, widoczność wokół kabiny jest optymalna i obejmuje zakres 360°, sterowanie za pomocą dżojstika zapewni wygodną pracę także mniej doświadczonym kierowcom.

Podobnie jak w przypadku wszystkich maszyn Grupy Manitou, nowe ładowarki korzystają również z możliwości, jakie daje aplikacja My Gehl lub My Manitou na smartfony. Pozwala ona użytkownikowi monitorować aktywność maszyn i planować działania serwisowe. Dla managerów floty przewidziano portal internetowy/aplikację Easy Manager, która pozwala optymalizować współdziałanie wszystkich posiadanych maszyn. Całkowity koszt posiadania z pewnością zostanie obniżony.

Konserwacja ładowarek została jeszcze bardziej uproszczona. Dostęp do silnika i akumulatora możliwy jest w tylnej części maszyny. Niezbędne do wymiany części są łatwe do zamówienia - Grupa Manitou dysponuje w Europie siecią prawie 400 dystrybutorów. Producent udziela standardowej gwarancji na okres 2 lat lub 2000 mth, ale można ją przedłużyć nawet do 6 lat i/lub 6000 przepracowanych godzin.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.